Będzie więcej miejsc parkingowych na os. Niepodległości

łeczna Na parkingu przy ul. Wojska Polskiego kierowcy nie będą już brodzić w błocie i kałużach.

kk

Opublikowano: 22 października 2020 09:51 | Aktualizacja: 22 października 2020 10:27

Jeszcze w tym roku „dziki” parking przy ulicy Wojska Polskiego, na którym zatrzymuje się do kilkadziesiąt aut dziennie, zostanie „zalegalizowany”, a nierówności i kałuże zasypane – poinformował Grzegorz Kuczyński, rzecznik łęczyńskiego ratusza.

Jak dodał, w ten sposób, po wyrównaniu terenu, z parkingu będzie można korzystać w przyzwoitych warunkach. Usunięte zostaną również pobliskie krzaki.

Parking mieszczący się naprzeciwko wjazdu na ulicę Bogdanowicza od lat wykorzystywany był przez kierowców cierpiących na niedobór miejsc parkingowych przy osiedlowych ulicach.

To nie koniec zmian, bo w przyszłym roku sprzęt budowlany powróci na wspominany parking. W ramach realizacji zwycięskiego wniosku z budżetu osiedlowego, w 2021 roku parking zostanie znacznie powiększony o teren przyległych, sąsiednich działek. Pozwoli to na powstanie kilkudziesięciu nowych miejsc parkingowych.

W ramach prac wydzielona zostanie również droga dojazdowa.

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • miesiąc temu | ocena +1 / -0

    Łęcznianka

    Właśnie na to głosowałam. Brawo !