Ostatnia tona węgla w 2049 roku - co z Bogdanką?

Katowice, 25 września. Jak czytamy w komunikacie MAP, zdaniem wiceministra Artura Sobonia (z dokumentem po prawej, po lewej - Dominik Kolorz, szef śląskiej "Solidarności") proces zmian w branży górniczej będzie przebiegał zgodnie z polityką Unii Europejskiej, uwzględniając wszelkie jej realia

bogdanka Ostatnia tona węgla zostanie wydobyta w Polsce w 2049 roku - zakłada porozumienie w sprawie transformacji i przyszłości górnictwa zawarte 25 września w Katowicach.

Jolanta Chwałczyk

Opublikowano: 30 września 2020 07:50 | Aktualizacja: 30 września 2020 07:50

Podpisane zostało przez Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy Regionu Śląsko-Dąbrowskiego i stronę rządową reprezentowaną przez wiceministra Artura Sobonia, pełnomocnika rządu ds. transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego. Negocjacje trwały od wtorku do piątku. Dotyczyły zasad i tempa transformacji, w tym terminów likwidacji kolejnych kopalń. 

Model niemiecki 

O komentarz na temat podpisanego porozumienia poprosiliśmy Antoniego Pasiecznego, przewodniczącego NSZZ "Solidarność" w Bogdance, który uczestniczył w rozmowach poprzedzających podpisanie dokumentu.   

(...)

POZOSTAŁO 74 PROC. TEKSTU

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - LINK

 

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.