Australijczycy w sporze z Polską o węgiel spod Cycowa

gmina-cycow Spółka Prairie Mining, która planuje m.in. budowę kopalni w miejscowości Kulik niedaleko Cycowa liczy na polubowne rozwiązanie sporu z polskim rządem i wzywa do negocjacji. Tymczasem na węgiel, który chcą eksploatować Australijczycy chrapkę mają państwowe spółki.

tubalecznej.pl

Opublikowano: 17 lutego 2019 10:47 | Aktualizacja: 17 lutego 2019 10:47

Prairie oficjalnie poinformowała polski rząd o istnieniu sporu inwestycyjnego pomiędzy spółką a rządem.

"Spór wynika z niektórych środków podjętych przez Polskę z naruszeniem Traktatu Karty Energetycznej, Brytyjsko-Polskiego dwustronnego traktatu inwestycyjnego oraz Australijsko-Polskiego dwustronnego traktatu inwestycyjnego" – poinformowała australijska spółka w komunikacie opublikowanym w środę 13 lutego.

Australijczycy wzywają do niezwłocznego podjęcia negocjacji z rządem w celu polubownego rozwiązania sporu i wskazują na prawo do poddania sporu arbitrażowi międzynarodowemu w przypadku, gdy spór nie zostanie rozwiązany polubownie.

10 miliardów odszkodowania?

(…)

Więcej w papierowym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - od wtorku 19 lutego w Twoim punkcie sprzedaży!

Kamil Kulig

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.