Miał już na szyi pętlę. Policjanci zapobiegli próbie samobójczej 35–latka

gmina-cycow Dzięki natychmiastowej reakcji dzielnicowych gminy Cyców i dobrej znajomości terenu, mundurowi w ostatniej chwili dotarli do desperata i uratowali mu życie.

tubalecznej.pl

Opublikowano: 4 lipca 2019 10:27 | Aktualizacja: 4 lipca 2019 10:27

W czwartek policjanci otrzymali informację, że w gminie Cyców 35-letni mężczyzna po kłótni rodzinnej wyjechał na skuterze do lasu z zamiarem popełnienia samobójstwa.

Z przekazanych informacji wynikało, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Interweniujący policjanci poinformowali o tym fakcie dyżurnego łęczyńskiej komendy, ten zaś skierował na miejsce wszystkie dostępne patrole. Na ślad mężczyzny natknęli się dzielnicowi gminy Cyców asp. szt. Marek Ludwikowski (na zdjęciu po prawej) i mł. asp. Piotr Zub.

- Dzięki szybkim działaniom, a także  dobrej orientacji w terenie, dzielnicowi zauważyli pojedynczy ślad pochodzący od skutera. Idąc za śladem,  trafili do desperata – informuje st. sierż. Izabela Zięba z policji w Łęcznej.

- Sytuacja była bardzo niebezpieczna, a o życiu mężczyzny decydowały sekundy.  35-latek miał już zawiązany sznurek na szyi. Tylko dzięki szybkiemu działaniu funkcjonariuszy nie doszło do tragedii – dodaje.

Bezpośrednio po zajściu 35-latkowi została udzielona pomoc medyczna. Mężczyzna wytrzeźwiał w komendzie.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.