Pięć świń zakażonych ASF w Bekieszy

gmina-cycow Po prawie roku od ostatniego przypadku, wykryto trzecie ognisko afrykańskiego pomoru świń w powiecie łęczyńskim - w małym gospodarstwie w Bekieszy w gminie Cyców.

tubalecznej.pl

Opublikowano: 16 lipca 2019 07:53 | Aktualizacja: 16 lipca 2019 07:53

W otoczonej lasami wsi mieszka około 260 osób. Jest tu 67 gospodarstw. Po matach dezynfekcyjnych na wjazdach łatwo można rozpoznać, gdzie jeszcze hodowane są świnie. Hodowcy zasad bioasekuracji muszą przestrzegać od ponad roku. Obecnie Bekiesza znajduje się w tzw. obszarze zagrożenia ASF, czyli strefie niebieskiej, w której hodowcy objęci są największymi obostrzeniami.

Maty dezynfekcyjne są rozłożone przed wjazdem do gospodarstwa w środku Bekieszy, gdzie w ubiegłym tygodniu wystąpiło ognisko afrykańskiego pomoru świń (ASF) - to 16 ognisko w Polsce w 2019 roku, a zarazem trzecie w historii ognisko ASF w powiecie łęczyńskim. W sierpniu ub.r. wirus stwierdzono w gospodarstwie we wsi Białka w gminie Milejów, a we wrześniu ub.r. w Nowym Radzicu (gmina Spiczyn). 

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

Kamil Kulig

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.