Podgłębokie: Będzie siłownia pod chmurką

gmina-cycow Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Podgłębokiem został laureatem konkursu dobrosąsiedzkiego „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

tubalecznej.pl

Opublikowano: 1 lipca 2019 16:18 | Aktualizacja: 1 lipca 2019 16:18

Konkurs objął swoim zasięgiem ponad 70 gmin w województwach: mazowieckim, lubelskim, wielkopolskim, dolnośląskim, małopolskim, lubuskim czy zachodniopomorskim i był skierowany nie tylko do gmin, ale również ich jednostek organizacyjnych (np. szkół, ośrodków kultury czy pomocy społecznej), organizacji pozarządowych oraz mieszkańców, którzy we współpracy z samorządami i organizacjami pozarządowymi mogą w realny sposób odmienić swoje najbliższe otoczenie.

W gminie Cyców najlepszym okazał się projekt Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego  pod tytułem „Razem, Zdrowo, Rozwojowo” .  Realizację głównego celu projektu - rozwoju infrastruktury społecznej oraz prozdrowotną aktywizację lokalnego życia społecznego i kulturalnego umożliwi zorganizowanie siłowni na świeżym powietrzu.  

Zwiększenie dostępności do obiektów sportowych pozwoli na zaspokojenie potrzeb aktywności ruchowej zarówno dla podopiecznych MOW, jak i okolicznej ludności - dzieci, młodzieży i dorosłych.  W harmonogramie działań projektu  znajduje się szereg spotkań  o charakterze lokalnym w tym spotkania z dietetykiem, technologiem żywienia, terapeutą, psychologiem- jako alternatywa na choroby cywilizacyjne- otyłość, nadwagę, cukrzycę, uzależnienia, cyberprzemoc.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.