GM. LUDWIN: Tajemnicza śmierć bocianów

gmina-ludwin Nie wiadomo, dlaczego  trzy młode ptaki padły w Starym Radzicu.

tubalecznej.pl

Opublikowano: 24 lipca 2019 10:03 | Aktualizacja: 24 lipca 2019 10:03

Najpierw mieszkaniec Starego Radzica w gminie Ludwin zauważył dwa padłe młode bociany. Leżały pod gniazdem niedaleko jego domu. 

- W gnieździe jest jeszcze jeden młody bocian, bo widać jak coś bieleje, ale chyba jest nieżywy, bo się nie rusza – mówił Roman Libera, który w ubiegły czwartek poprosił nas o interwencję.

O sprawie powiadomiliśmy Urząd Gminy Ludwin. Na miejsce szybko przyjechał pracownik urzędu, Paweł Zdudek.

– Dziwne, że nie widać starych bocianów. Kiedyś, jak jeden młody wypadł z gniazda pod tartakiem w Ludwinie, to zaniepokojone stare aż się gotowały – opowiadał Paweł Zdunek, który dodał, że bociany bywają ofiarami drapieżników wspinających się do gniazd.

Bocian w gnieździe również był martwy. Z gniazda na słupie zdejmowali go pracownicy zakładu energetycznego. Ptaki ze Starego Radzica trafiły już do utylizacji. Nie wiadomo, dlaczego padły.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.