Już wiedzą kto podrzuca śmieci

gmina-ludwin W ciepłe weekendy plaże nad jeziorem Piaseczno i w okolicach nadal toną w śmieciach podrzucanych przez działkowców. Gmina Ludwin zainstalowała właśnie monitoring, który ma odstraszyć działkowców podrzucających śmieci.

tubalecznej.pl

Opublikowano: 18 lipca 2019 07:22 | Aktualizacja: 18 lipca 2019 07:22

- Trzy kamery są nad jeziorem Piaseczno i w okolicach - tam, gdzie powstają nielegalne wysypiska. Mamy możliwość przeniesienia kamer w inne miejsca, jeśli dzikie wysypisko powstanie gdzie indziej – mówi wójt Andrzej Chabros.

- Monitoring działa od tygodnia i nagrał już osobę podrzucającą śmieci. Nagranie przekażemy służbom – dodaje wójt.

W tym roku gminy Ludwin i Uścimów zamówiły samochód Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łęcznej odbierający śmieci w rejonie jezior.

Jednak zainteresowanie działkowiczów jest małe. W ostatni weekend samochód odebrał 16 worków 120-litrowych z terenów dwóch gmin. - Jeszcze dwa weekendy postaramy się, żeby PGKiM odebrał śmieci, ale później podejmiemy decyzję, czy jest sens, skoro zainteresowanych jest tak mało – mówi wójt Andrzej Chabros.   

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.