Mieszkańcy nie wierzą już w obietnice. Blokowali drogę nad jeziora (wideo, zdjęcia)

gmina-ludwin 108 osób blokowało rondo w Ludwinie, by wyrazić swoje niezadowolenie z decyzji o odłożeniu w czasie przebudowy drogi wojewódzkiej nr 820 Łęczna – Sosnowica Dwór. Przez trzy godziny chodzi wokoło ronda po przejściach dla pieszych, uniemożliwiając przejazd aut.

tubalecznej.pl

Opublikowano: 7 października 2019 09:10 | Aktualizacja: 7 października 2019 09:10

Droga nr 820 to popularna trasa prowadząca na Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie, m.in. nad jeziora Zagłębocze, Piaseczno czy Łukcze. Jest tam wąsko, koleiny i łata na łacie. Brakuje chodników, ścieżek rowerowych i lewoskrętów. W ciepłe weekendy tworzą się tu kilkukilometrowe korki turystów wracających z jezior.

To miało się zmienić. Jednak mimo zaawansowanych prac nad projektowaniem przebudowy tej newralgicznej drogi, 2 września radni sejmiku województwa (gdzie większość ma PiS) przesunęli środki przeznaczone na przebudowę drogi nr 829 z Łęcznej do Kijan i nr 820 na 2021 rok, czyli już nową perspektywę finansową Unii Europejskiej.

Nie wiadomo, kiedy i ile Urząd Marszałkowski w Lublinie otrzyma środków na przebudowę dróg w ramach nowej perspektywy i kiedy w ogóle zostaną uruchomione. Przez decyzję radnych sejmiku na modernizację dróg nr 820 i 829 możemy więc poczekać jeszcze długie lata.

Pieniądze zdjęte z dróg przebiegających przez powiat łęczyński trafiły do powiatu kraśnickiego, z którego pochodzi województwa Jarosław Stawiarski (PiS). Dokładnie chodzi o drogę nr 833 nr 833 Kraśnik - Chodel.

(...)

 

Więcej w papierowym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - od wtorku 8 października w Twoim punkcie sprzedaży!

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.