Nadal nie ma komu sprzątać plaży nad Zagłęboczem

gmina-ludwin Resztki roślinności i niewykoszona trawa, dzikie wysypiska - tak znowu wygląda plaża nad jeziorem Zagłębocze. Zupełnie inny obraz zastają turyści nad Piasecznem i Łukczem, chociaż administracyjnie to ta sama gmina – Ludwin.

tubalecznej.pl

Opublikowano: 23 czerwca 2020 15:17 | Aktualizacja: 23 czerwca 2020 15:17

Przed sezonem gmina Ludwin, jak co roku, przygotowała na odwiedziny turystów plaże nad jeziorami Piaseczno i Łukcze.

- Zebraliśmy z plaż resztki roślinności, pozostałości po tym, co woda wyrzuciła przez cały rok na brzeg. Wyrównane zostały niecki i zagłębienia. Została wykoszona trawa – wylicza wójt gminy Ludwin, Andrzej Chabros.  

- Ustawiliśmy na plażach pojemniki na śmieci. Na swoje miejsca wróciły również toy-toye. Wyrównaliśmy także piaskiem i specjalistycznymi maszynami drogi, które prowadzą bezpośrednio nad jeziora. W tym roku dodatkowo na plażach postawiliśmy trzy urządzenia do mycia i dezynfekcji rąk – dodaje wójt.

(...)

POZOSTAŁO 77 PROC. TEKSTU

Więcej w papierowym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" -  w sklepach na terenie powiatu łęczyńskiego, a także w elektronicznym wydaniu gazety:

Zdjęcie

Kamil Kulig

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.