Trwają Regaty nad Piasecznem

gmina-ludwin W niedzielę start do pierwszego wyścigu zaplanowany jest na godz. 10. Zakończenie regat, wręczenie pucharu, nagród i dyplomów zaplanowane jest w niedzielę na godz. 15.

red.

Opublikowano: 4 lipca 2020 18:49 | Aktualizacja: 4 lipca 2020 18:49

Jest to cykliczna impreza o zasięgu ogólnopolskim, organizowana już po raz czwarty na wodach jeziora Piaseczno. Organizatorem głównym jest Stowarzyszenie Lubelska Grupa Regatowa.

Zmagania na wodzie rozpoczęły się dzisiaj około godziny 12. W niedzielę start do pierwszego wyścigu zaplanowany jest na godz. 10. Zakończenie regat, wręczenie pucharu, nagród i dyplomów zaplanowane jest w niedzielę na godz. 15.

W regatach mogą wziąć udział jachty klasy korsarz, a wyniki regat są zaliczane do Pucharu Polski Klasy Korsarz. Regaty posiadają licencję Polskiego Związku Żeglarskiego i są wspierane przez Polską Flotę Klasy Korsarz.

Celem regat jest popularyzacja żeglarstwa na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim, aktywizacja sportowa żeglarzy środowiska Lubelskiego oraz uatrakcyjnienie przebywania nad jeziorem Piaseczno szerokiej rzeszy wczasowiczów. Regaty będą widoczne z każdego miejsca nad jeziorem.

Serdecznie zapraszamy nad Jezioro Piaseczno.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.