Wieczornica patriotyczna w Zezulinie (zdjęcia)

gmina-ludwin Szkoła Podstawowa w Zezulinie uczciła 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, przygotowując 25 listopada wieczornicę patriotyczną w reżyserii Pauliny Mazurek. W wydarzeniu udział wzięli nauczyciele, uczniowie i absolwenci szkoły, Klub Seniora w Zezulinie, klarnecista Marcin Chmielewski.

tubalecznej.pl

Opublikowano: 4 grudnia 2019 09:22 | Aktualizacja: 4 grudnia 2019 09:22

- Inscenizacja przypomniała licznie zgromadzonym gościom, jak trudna była droga Polaków do odzyskania wolności i jak wielu ofiar wymagała. Ukazała trud, często bratobójczej, walki z czasów zaborów. Celem jej było, skłonienie widza do refleksji nad przeszłością naszej Ojczyzny i do tego, że o ciężko zdobytą wolność, trzeba nieustannie dbać, bo ona nie jest nam dana raz na zawsze. Nie wolno nam zapominać o tradycji i dobrych wzorach. Wielkie znaczenie ma też wychowanie młodzieży w duchu patriotyzmu – mówi dyrektor szkoły w Zezulinie Monika Gramoszek.

- Szczególne podziękowania kierujemy dla dyrektora Szpitala Powiatowego w Łęcznej pana Krzysztofa Bojarskiego za obecność w wieczornicy oraz za przekazanie placówce w Zezulinie 14 komputerów do klasopracowni informatycznej – dodaje.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.