Rocznica powstania styczniowego w Klarowie

gmina-milejow Na to wydarzenie organizatorzy zaprosili m.in. grupę rekonstrukcyjną, która odtwarza potyczkę powstańczą i scenerię obozu powstańczego. 

tubalecznej.pl

Opublikowano: 21 stycznia 2020 18:51 | Aktualizacja: 21 stycznia 2020 18:51

Kolejny raz przy mogile powstańców 1863 r. w Klarowie (gmina Milejów) odbędą się uroczystości upamiętniające powstańców styczniowych. Rozpoczną się o godz. 11 w niedzielę 26 stycznia.

O godz. 12 odbędzie się polowa msza święta. Od godz. 13 - oficjalne otwarcie uroczystości, przemówienia, złożenie wieńców i zapalenie zniczy, apel poległych.

Organizatorzy przewidują udział grup rekonstrukcyjnych: Towarzystwa Edukacji Patriotycznej im. Gen. Karola Ziemskiego z Nasutowa (rekonstrukcja obozu powstańczego i potyczki powstańczej), Słowiańskiego Grodu z Wólki Bieleckiej, Chorągwi Zamku w Zawieprzycach, Strzelców Konnych.

Na koniec koncert pieśni patriotycznych wykona Milejowska Orkiestra Dęta.

Zdjęcie

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.