Tu powstaje ośrodek dla chorych i seniorów

gmina-milejow JASZCZÓW: Ruszyły prace w budynku po szpitalu w Jaszczowie, gdzie powstaje centrum opiekuńczo-mieszkalne dla osób niepełnosprawnych, zakład opiekuńczo-leczniczy, a także zakład aktywności zawodowej i dom seniora.

tubalecznej.pl

Opublikowano: 27 października 2019 10:47 | Aktualizacja: 27 października 2019 10:47

ZOL będzie przeniesiony do Jaszczowa z Puchaczowa. Znajdzie się w nim miejsce dla ponad 40 pacjentów. Jaszczowskim zakładem zarządzać będzie Szpital Powiatowy w Łęcznej.

W Jaszczowie ma powstać także centrum opieki dla seniorów, które będzie podlegało pod Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łęcznej.

Przypomnijmy, że budynki po starym szpitalu w Jaszczowie od dziesięciu lat stoją puste i niszczeją. To ma się zmienić już niedługo.

Trwa już rozbiórka części starego szpitala, który ma przejść gruntowny remont. Centrum opiekuńczo-mieszkalne powstanie w dawnej hydroforni. Znajdzie się tam miejsce dla ośmiu osób wymagających pomocy całodobowej. Dziesięć osób będzie mogło korzystać z opieki dziennej.

- Pierwsze obiekty będą uruchomione prawdopodobnie już jesienią przyszłego roku. Kluczem do inwestycji jest finansowanie. Zabezpieczyliśmy te środki – zapewniał wicestarosta Michał Pelczarski przed kamerami TVP Lublin w programie "Poranek między Wisłą i Bugiem".

- Docelowo cały kompleks będzie funkcjonował w 2021 roku – dodał Michał Pelczarski, który mówił, że w Jaszczowie powstanie także zakład aktywności zawodowej i dom seniora.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.