Młode ratowniczki spisały się na medal

gmina-puchaczow - O wszystkim opowiedziała mi pani, która przyjechała do naszej szkoły odnaleźć "te wyjątkowe i dzielne dziewczynki". Chciała im podziękować. Podkreślała, że zareagowały z zaskakującą dla niej dojrzałością i wiedzą o tym, jak postępować w razie wypadku – mówi Maria Paryła, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nadrybiu.

tubalecznej.pl

Opublikowano: 19 października 2019 10:11 | Aktualizacja: 19 października 2019 10:11

Dyrektor Paryła dodaje: - Byłam wzruszona i dumna. Tym bardziej, że nasza szkoła od kilku lat organizuje konkursy "Młodzi Ratownicy". Okazało się, że ta wiedza i praktyka przydała się w życiu codziennym. Nasze uczennice świetnie zdały ten egzamin. 

Po prostu pomogłyśmy

- Była sobota, odpoczywałyśmy nad Piasecznem, na molo i w pewnym momencie zobaczyłyśmy jak razem z rowerem przewraca się kobieta, która z tyłu w foteliku wiezie małe dziecko. Pobiegłyśmy na miejsce – opowiada Wiktoria Podleśna, uczennica kl. VII. 

Oceniły sytuację. Poprosiły kobietę, by się nie ruszała. Zadzwoniły pod 112. Gdy dyspozytor uznał, że chodzi o Piaseczno koło Warszawy, zadzwoniły po raz drugi precyzyjnie tłumacząc co i gdzie się wydarzyło. Karetka miała przyjechać za kwadrans. Drugie dziecko płakało. Kobietę coraz bardziej bolała ręka. 

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

Jolanta Chwałczyk

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.