Puchaczów: Radni nie przyszli na sesję. Bali się wirusa czy opinii RIO?

gmina-puchaczow Nieobecność usprawiedliwili obawą o zdrowie i życie. - Prawem nie jest mistrzostwo wykrętów chytrych - skomentował, cytując Tuwima, wójt Puchaczowa - spotykamy przecież tych ludzi w sklepach, w kościele, niektórzy odwiedzali urząd...

tubalecznej.pl

Opublikowano: 8 maja 2020 11:14 | Aktualizacja: 8 maja 2020 11:14

Wójt Adam Grzesiuk przypomniał jak sam prezydent mówił, że jeśli możemy iść do sklepu, możemy iść na głosowanie: - To dlaczego nie możemy przyjść na sesję? 

I wypomniał, jak na poprzedniej sesji, wbrew przestrogom, że to wbrew prawu, nieobecni radni wykreślili wniosek sołectwa Jasieniec z budżetu gminy. W ub. czwartek, zgodnie z orzeczeniem Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Lublinie, musieliby się przyznać do błędu: - I z tym jest problem? To ten punkt był dla nich tak trudny, żeby aż nie przyjść na sesję, a COVID jest tylko elementem wykrętu?

Nie przyszło ośmioro radnych 

Rada Gminy Puchaczów składa się z piętnastu radnych. Nie przyszło ośmioro: pięcioro z powołanego zaraz po ostatnich wyborach Klubu PiS i troje, którzy przeszli na ich stronę wiosną ub. roku pozbawiając wójta większości. Od tego czasu, ośmioma głosami, forsują co chcą.  

(...)

POZOSTAŁO 80 PROC. TEKSTU

Więcej w papierowym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" -  w sklepach na terenie powiatu łęczyńskiego, a także w elektronicznym wydaniu gazety:

Zdjęcie

Rozmawiał Dominik Smagała

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.