Wpadli w tarapaty przez górnicze akcje i przetargi

gmina-puchaczow Trzech z czterech pracowników LW Bogdanka S.A. oskarżonych o składanie fałszywych oświadczeń przy dwóch przetargach ogłoszonych przez kopalnię, przyznało się do winy. Brali dywidendy od firmy, którą wybrali w przetargu. 

tubalecznej.pl

Opublikowano: 19 lipca 2019 07:29 | Aktualizacja: 19 lipca 2019 07:29

Przypomnijmy, że lubelska prokuratura rozpoczęła śledztwo w tej sprawie w grudniu ub.r. Nieprawidłowości przy przeprowadzaniu przetargów przez LW Bogdanka S.A. dopatrzyła się lubelska delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego, która złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. 

Chodzi o przetargi ze stycznia 2015 i stycznia 2016 roku. Postępowania miały wyłonić firmę, która wykona zamówienie na wykonywanie robót związanych z produkcją, wydobyciem, przeróbką, kontrolą jakości i spedycją węgla kamiennego. W obu przypadkach wpłynęła jedna oferta - od Korporacji Gwareckiej S.A. z Bogdanki, stałego kontrahenta kopalni. 

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.