Starosta zapowiedział mediacje z "bezdomną" Chorągwią

gmina-spiczyn Licząca ponad 60 członków zawieprzycka Chorągiew nadal pozostaje bezdomna. Starosta łęczyński zapowiedział mediacje pomiędzy dwoma stronami konfliktu.

Magdalena Sych

Opublikowano: 16 lipca 2020 11:37 | Aktualizacja: 16 lipca 2020 11:39

Promują Zawieprzycę i gminę Spiczyn, a władza rzuca im kłody pod nogi, wymawia siedzibę i eksmituje z siedziby

Przypomnijmy. Konflikt z Chorągwią trwa od wielu miesięcy. Decydujące starcie pomiędzy wójt Spiczyna Dorotą Szczęsną a historyczną formacją - "Stowarzyszenie Chorągiew Zamku w Zawieprzycach Atanazego Miączyńskiego Herbu Suchekomnaty" miało miejsce 26 czerwca na terenie zabytkowego parku w Zawieprzycach w budynku lamusa, Muzeum Broni Białej i Strojów z epoki Jana III Sobieskiego i wieloletniej siedziby Chorągwi. Wójt wyrzucała przedstawicielom stowarzyszenia bezumowne zajmowanie pomieszczeń w lamusie, który miał być wykorzystany dwa dni później w celu promocji gminy. Zdarzenie nagrał jeden z członków stowarzyszenia, a następnie upublicznił w sieci. Kontrowersyjny film z targaną emocjami wójt obejrzało kilkanaście tysięcy osób, a spiczyńscy radni ocenili, że włodarz nie przysporzyła gminie tym filmem splendoru. Zdarzenie nagrał jeden z członków stowarzyszenia, a następnie upublicznił w sieci. (na zdjęciu kadr z filmu). 

(...)

POZOSTAŁO 76 PROC. TEKSTU

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - LINK

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.