Reklama

Reklama

Biała Podlaska : Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku zagra dla okulistyki dziecięcej. Zgłoś się by zostać wolontariuszem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: WOŚP Biała Podlaska

Biała Podlaska :  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku zagra dla okulistyki dziecięcej. Zgłoś się by zostać wolontariuszem - Zdjęcie główne

foto WOŚP Biała Podlaska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Jak co roku Biała Podlaska przyłączy się do organizacji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To już trzydziesta, jubileuszowa odsłona wydarzenia.

Reklama

 

W tym roku WOŚP gra dla okulistyki dziecięcej.

Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje - mówi Riad Haidar, szef sztabu  WOŚP w Białej Podlaskiej

Wiadomo, na co zostaną przeznaczone zebrane pieniądze. Będzie to angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka - najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci, oftalmoskopy do badania dna oka, lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka, tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki), synoptofory do pomiaru kąta zeza czy urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń. Sama organizacja finału w mieście nie będzie się różnić od poprzedniej edycji.

Z uwagi na pandemię zgłaszanie się wolontariuszy odbywa się tylko online, tak samo jak zgłaszanie chęci postawienia w swojej firmie Sztabowej Puszki Stacjonarnej, która cieszy się dużą popularnością - mówi Marta Bąkowska z bialskiego sztabu WOŚP.

 Jest platforma iwolontariusz.wosp.org.pl , za pomocą której każdy samodzielnie rejestruje siebie lub firmę w celu otrzymania pakietu wolontariusza 30. Finału WOŚP.

Oczywiście nasi niepełnoletni wolontariusze muszą mieć zgodę rodziców bądź opiekunów. Rejestracje wolontariuszy planujemy zakończyć około 10 stycznia 2022 r  - dodaje Bąkowska.

 

Sztab zaczyna również przyjmować zgłoszenia od chętnych do pomocy w czasie finału. Jak zwykle potrzebne są osoby do rozliczania wolontariuszy, pomocy przy koncercie, czy imprez towarzyszących.

Kierujemy również prośbę o pomoc do naszych sponsorów. Bardzo dziękujemy tym, którzy wspierają nas od wielu, wielu lat.Niezmiennie siedziba sztabu będzie mieściła się w Urzędzie Miasta Biała Podlaska. Planujemy otworzyć siedzibę po 15 stycznia 2022 r - mówi Jakub Motyczka z sztabu bialskiego WOŚP.

 

Wszelkie pytania i pomysły należy kierować za pośrednictwem mediów społecznościowych (FB WOŚP Biała Podlaska), mailowo -  wośp.bp@onet.pl lub telefonicznie 793 009 432.

 

30 Finał będzie wyjątkowy. Aż nie chce się wierzyć, że pomysł kilku zapaleńców o gorących, kolorowych sercach urósł do ogólnonarodowego zrywu dobroczynności. Dzień Finału będzie kolejny raz dniem pokazania naszego zaangażowania w sprawy ważne, dniem przyjaźni i rock’n’rolla - mówi Riad Haidar.

 

To już trzydzieści lat, odkąd gra orkiestra.

- Kilku pozytywnie zakręconych ludzi, na czele gościem w żółtej koszuli i czerwonych okularach, zapoczątkowali akcję, która jest synonimem dobroci, piękna i serca w kolorze rock’n’rolla. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od trzech dekad gra od morza do Tatr, od Odry po Bug. Nie inaczej było i w Białej Podlaskiej. Od pierwszego finału grupa zapaleńców o pięknych sercach chodziła ze słoikami i zbierała pieniądze. Starsi pamiętają, jak wyglądały pierwsze finały. Miały w sobie coś magicznego, świeżego i niepowtarzalnego. Do dziś są z Orkiestrą osoby, które pamiętają tamte początki. O historii 30 lat WOŚP w Białej Podlaskiej najciekawiej opowiadają mieszkańcy naszego miasta. Szykujemy krótki reportaż, który odzwierciedli znaczenie „czerwonego serduszka”- zapowiadają organizatorzy bialskiego sztabu WOŚP.

Pomimo "trzeciej dyszki" na karku orkiestra jest nadal pełna wigoru.

- Zdaje się nawet, że dopiero się rozpędza. Kolejne wyniki zbiórek przechodzą najśmielsze oczekiwania, a góra dobroci i sympatii jaka spotyka wolontariuszy i Sztab jest ogromna. W drugą stronę działa to tak samo. Sztab pracuje na pełnych obrotach, a wolontariusze naładowani wszystkimi pozytywnymi emocjami ruszą w miasto z puszkami, pomagając zebrać środki na ratowanie życia i zdrowia tych najbardziej bezbronnych pacjentów - tłumaczy Marta Bąkowska.

Artykuł pochodzi z portalu bialasiedzieje.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy