Reklama

Reklama

Nowy łowczy okręgowy w Białej Podlaskiej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PZŁ

Nowy łowczy okręgowy w Białej Podlaskiej - Zdjęcie główne

foto PZŁ

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje bialskie 16 grudnia łowczy krajowy Paweł Lisiak wręczył Sebastianowi Santusowi nominację na stanowisko Przewodniczącego Zarządu Okręgowego w Białej Podlaskiej.

Reklama

Santus ukończył Szkołę Chorążych Lotnictwa w Dęblinie, a także Wyższą Szkołę Umiejętności Pedagogicznych w Rykach, z zakresu pedagogiki zarządzania. Obecnie studiuje na Lubelskim Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie na kierunku „Szkody w gospodarstwach rolnych i ich szacowanie”.

Sebastian Santus jest członkiem Polskiego Związku Łowieckiego od 1999 roku, posiada uprawnienia podstawowe, selekcjonerskie oraz uprawnienia sędziego. Jest prezesem Wojskowego Koła Łowieckiego 127 „Łoś” w Białej Podlaskiej. Od 2019 roku jest przewodniczącym Komisji Hodowlanej, Kynologicznej i Współpracy z Rolnikami funkcjonującej przy Zarządzie Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Białej Podlaskiej. Aktywnie działa na rzecz Polskiego Związku Łowieckiego – jest autorem prelekcji dla dzieci, organizatorem pikników i imprez promujących łowiectwo. W 2021 r. został wybrany do Zarządu Okręgowego w Białej Podlaskiej.

Posiada dużą wiedzę z zakresu szacowania szkód łowieckich. Jest pomysłodawcą ogólnokołowej reintrodukcji bażanta, podczas której, kilka kół łowieckich jednocześnie zasiedla na wiosnę w swoje łowiska kilkaset sztuk bażantów.

Za zasługi dla łowiectwa został uhonorowany Brązowym Medalem Zasługi Łowieckiej, Medalem za Zasługi dla Powiatu Bialskiego, a także Srebrnym Medalem Zasługi Łowieckiej.

Artykuł pochodzi z portalu bialasiedzieje.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy