Reklama

Reklama

"Rondem Bialczanek" chcą uhonorować bialskie kobiety

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

 "Rondem Bialczanek" chcą uhonorować bialskie kobiety - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Bialczanki zwracają się o poparcie wniosku o nadanie imienia "Bialczanek" rondu budowanemu na przecięciu ul. Żeromskiego z ul. Podmiejską. - Kobiety mają ogromną kreatywność, zaangażowanie i codzienną ciężką pracę, której efekty są widoczne we wszystkich obszarach życia - mówią inicjatorki apelu.

Reklama

Pod pismem podpisały się Anna Stolarczuk, bialska społeczniczka, trener ds. uzależnień i przeciwdziałania przemocy, Anna Chwałek, prezes stowarzyszenia "Wspólny Świat" oraz Aleksandra Hordejuk-Gryczka, prezes zarządu Klubu Biegacza "Biała Biega".

- Czas uhonorować kobiety z Białej Podlaskiej w przestrzeni publicznej. Kobiety od zawsze odgrywały dużą rolę w dziejach miasta. Bez ich ciężkiej pracy, pasji i wytrwałości w działaniu, Biała miałaby zupełnie inny charakter i wygląd. Kobiety współtworzą historię naszego miasta i współdecydują o jego rozwoju - czytamy w piśmie.

 Według autorów pisma bialczanki są "pełne pasji i energii, dzięki czemu miasto zyskało jedyną w swoim rodzaju atmosferę".

- Dlatego należy mówić o kobietach Białej Podlaskiej. Bialczanki mają ogromną kreatywność, zaangażowanie i codzienną ciężką pracę, której efekty są widoczne we wszystkich obszarach życia. Poprzez swoją aktywność prywatną i zawodową przyczyniają się do rozwoju miasta, a także angażują się w pracę na rzecz wszystkich mieszkańców - argumentują.
 

 
Podkreślają, że w Białej Podlaskiej kobiety pełnią na co dzień wiele ról - są członkiniami stowarzyszeń, fundacji, klubów, są matkami i żywicielkami rodzin, nauczycielkami, lekarkami, sprzedawczyniami, policjantkami, seniorkami czy pielęgniarkami.
 
-  Każdego dnia pracują w swoich gospodarstwach domowych, udzielają się w społeczności lokalnej. Każdy z nas zna kobiety, które swoją postawą wartościami i zaangażowaniem w codzienne obowiązki sprawiają, że świat staje się lepszy, a szara rzeczywistość nabiera ciepłych barw. Dzięki bialczankom Biała Podlaksa jest po prostu wspaniałym miastem - podkreślają.
 
Dodają:  - Nadanie imienia "Ronda Bialczanek" będzie niejako ukłonem w stronę wszystkich kobiet w Białej Podlaskiej. Pragniemy zachęcić do poparcia jak największy krąg osób.
 
Apel został skierowany do wszystkich radnych miasta Biała Podlaska, przewodniczącego Rady Miasta oraz prezydenta Michała Litwiniuka.

Artykuł pochodzi z portalu bialasiedzieje.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy