Reklama

Reklama

Terespol : "Combat Alert" buduje ośrodek szkoleniowy. Skorzystać mogą uczniowie klas mundurowych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Terespol : "Combat Alert" buduje ośrodek szkoleniowy. Skorzystać mogą uczniowie klas mundurowych - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Porozumienie pomiędzy miastem a fundacją "Combat Alert" zakłada zbudowanie profesjonalnego ośrodka szkoleniowego, m.in. dla uczniów klas mundurowych. - To kolejna inwestycja w przyszłość miasta i młodzieży - mówi Jacek Danieluk, burmistrz Terespola.

Reklama

Jak tłumaczy Marcin Korowaj, prezes organizacji "Combat Alert", fundacja ma oddziały terenowe w całej Polsce. Współpracuje z Ministerstwem Obrony Narodowej, odpowiada za proces dydaktycznych klas mundurowych. M.in. w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Terespolu.

- W ramach tworzenia struktur i zaplecza dydaktycznego podjęliśmy decyzję o sfinansowaniu budowy ośrodka szkolenia na rzecz obronności i bezpieczeństwa kraju. Chodzi o stworzenie dwóch przestrzeni dydaktycznych - wykładowo-magazynowej i typowo poligonowej - mówi prezes "Combat Alert". Prace ruszyły

- Pracujemy już od kilku miesięcy w oparciu o promesę zakupu. W ciągu dwóch lat otworzymy ośrodek. Będzie służył klasom mundurowym i organizacjom proobronnym - dodaje Korowaj.
 
Miasto Terespol sprzedało fundacji dwie działki.

- Wcześniej użyczyliśmy te grunty. To będzie ośrodek również dla osób dorosłych. Dodać należy, że poligon nie będzie typowo wojskowy. W dzisiejszych czasach współpraca z każdą organizacją rządową, wojskową, czy proobronną to wielka rzecz dla Terespola. Ostatnio miasto przerabia wiele funduszy zewnętrznych, w tym rządowych. To kolejna inwestycja w przyszłość miasta i młodzieży - mówi Jacek Danieluk, burmistrz Terespola.

Dobra współpraca

Miasto od kilku lat współpracuje ze służbami mundurowymi.

- Mamy w terespolskim liceum akademickim klasę mundurową pod patronatem MON i pod opieką 18. Dywizji Zmechanizowanej. Moment, w którym poznałem pana prezesa, był chwilą, w której rozpoczęliśmy plany inwestycyjne, by "Combat Alert" zapisał się w historii miasta - dodaje Danieluk.

Poseł PiS Dariusz Stefaniuk, obecny na uroczystości podpisaniu porozumienia, uważa, że to bardzo dobry projekt.

- Takie inicjatywy są potrzebne, szczególnie w tym czasie, gdy mamy niepokój na granicy i wojnę hybrydową. Mieszkańcy są zadowoleni z obecności służb mundurowych. Takie inicjatywy dodatkowo wspomagają młodych ludzi, którzy chcą szkolić się i wstępować do organizacji paramilitarnych - mówi poseł.

 

 

Artykuł pochodzi z portalu biala.24wspolnota.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy