Reklama

Reklama

Burmistrz Łęcznej: Droga do Lublina ważniejsza od obwodnicy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Google Street View

 Burmistrz Łęcznej: Droga do Lublina ważniejsza od obwodnicy - Zdjęcie główne

foto Google Street View

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Dla społeczności Łęcznej remont drogi Łęczna- Lublin jest priorytetowy i dużo ważniejszy niż budowa obwodnicy miasta. Dlatego też wnioskuję o pilne wpisanie przebudowy tej drogi do budżetu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz realizację inwestycji - napisał do Mirosława Czecha, dyrektora lubelskiego oddziału GDDKiA burmistrz Łęcznej, Leszek Włodarski.

Reklama

Pismo zostało wysłane w ubiegłym tygodniu.

"Zdecydowana większość mieszkańców Gminy Łęczna, nie tylko bezpośrednio zainteresowanych przebiegiem poszczególnych wariantów planowanej obwodnicy, wyraża przekonanie, że przed rozpoczęciem planowania budowy obwodnicy należy przede wszystkim zmodernizować drogę Lublin-Łęczna. Podzielam to zdanie, także w mojej ocenie powinna to być inwestycja priorytetowa" – napisał burmistrz Włodarski.

Ta droga nie spełnia standardów

I podkreślił, że droga jest często uczęszczana, codziennie przemieszczają się nią uczniowie, studenci, pracownicy, pacjenci, a także turyści jadący na pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie.

"Droga Krajowa 82 znacząco odstaje od oczekiwań społecznych. Jedynie dwa pasy ruchu, brak chodników i ścieżki rowerowej to za mało w dzisiejszych czasach. W wakacje droga zakorkowana jest przez osoby jadące w kierunku jezior, w czasie żniw przez rolników dojeżdżających do pól. Fakt braku spełniania standardów przez tę drogę i potrzebę remontu potwierdził na spotkaniu w dniu 8 czerwca przedstawiciel Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad" – dodał burmistrz, który wnioskuje o pilne wpisanie przebudowy tej drogi do budżetu GDDKiA oraz realizację inwestycji.

(...)

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - LINK

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy