Reklama

Reklama

Centrum Opieki Senioralnej w Łęcznej otwarte. Jurek Owsiak: Łęczna okazała się strzałem w dziesiątkę (ZDJĘCIA, WIDEO)

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie W nowo wybudowanym Bloku C będą mieściły się cztery oddziały: Zakład Opiekuńczo-Leczniczy (przeniesiony z Puchaczowa i rozszerzony o połowę), oddział stacjonarny rehabilitacji, geriatryczny i medycyny paliatywnej. W sumie 144 łóżka.

Reklama

Dziś (w poniedziałek, 27 czerwca) odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Opieki Senioralnej w Łęcznej, które powstało w wybudowanym nowym skrzydle szpitala – Blok C.

- Poprawa warunków życia, a w szczególności rozwój nowoczesnej medycyny powodują, że żyjemy znacznie dłużej. Od wielu lat słyszymy, że polskie społeczeństwo się starzeje. Powstało nawet takie powiedzenie: „starość przyszłością narodu”. Oczywiście ironiczne – mówił na dzisiejszej uroczystości dyrektor szpitala w Łęcznej, Krzysztof Bojarski.

Przypomniał, że dane statystyczne są nieubłagane. Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, po 2050 r. w Polsce będzie ponad 30 proc. ludzi po 65 roku życia. Trzeba zatem przygotować system ochrony zdrowia tak, aby był przyjazny dla seniorów.

- My zrobiliśmy pierwszy krok – powiedział dyrektor Bojarski.

W nowo wybudowanym Bloku C będą bowiem mieściły się cztery oddziały: Zakład Opiekuńczo-Leczniczy (przeniesiony z Puchaczowa i rozszerzony o połowę), oddział stacjonarny rehabilitacji, geriatryczny i medycyny paliatywnej. W sumie 144 łóżka.

- To zwiększy bazę łóżkową naszego szpitala o blisko 70 proc. Kompleksowość opieki zapewnimy poprzez uruchomienie w najbliższym czasie świadczeń ambulatoryjnych i domowych – poinformował dyrektor Bojarski.

Budowa nowego skrzydła szpitala kosztowała 13,6 mln zł i została pokryta z budżetu szpitala. A fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeznaczyła blisko 5 mln zł na wyposażenie Centrum Opieki Senioralnej w Łęcznej. To elektronicznie sterowane łóżka, sześć respiratorów, pompy dyfuzyjne, aparat USG.

Na dzisiejszym otwarciu obecny był prezes fundacji, Jurek Owsiak. - My zawsze mówiliśmy, że jeżeli gdziekolwiek będzie funkcjonowała pomoc dla ludzi w podeszłym wieku oparta na Narodowym Funduszu Zdrowia, będzie to pomoc długoplanowa, to my chętnie wyposażamy takie miejsca – zaczął prezes WOŚP i dodał, że Łęczna w tym zakresie okazała się „strzałem w dziesiątkę”.

- Sami państwo wiecie, to jest w Polsce ogromny kłopot, jeśli ktoś jest w rodzinie z tymi wszystkimi dysfunkcjami, które się łączą z podeszłym wiekiem, to paraliżuje cały dom, całą rodzinę. Nie mamy gdzie z tymi ludźmi się udać – dodał Jurek Owsiak.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy