Reklama

Reklama

Cyców: Ludowy - be, gminny byłby cacy?

Opublikowano: 9 kwietnia 2021 07:14
Autor: Jolanta Chwałczyk | Zdjęcie: Facebook/ Błękit Cyców

foto Facebook/ Błękit Cyców

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Dyskusja ideologiczno-językoznawcza odbyła się na sesji RG Cyców 31 marca. Była bardzo interesująca. - Wstydzimy się ludowego? - pytał wójt Pikuła zaskoczony inicjatywą radnego Chudzika. Chodziło o sugestię, by "ludowy" w nazwie Błękitu Cyców zamienić na gminny. Pojawiła się też kwestia przedrostka, skorygowana przez radną-polonistkę.

Reklama

O  udzieleniu 50 tys. zł pożyczki Ludowemu Klubowi Sportowemu Błękit Cyców  nie dyskutowano. Pod lupę wzięto... słowo. 

To jakieś kuriozum 

- Nie kwestionuję pożyczki, wszyscy poparliśmy, i słusznie – rozpoczął Robert Chudzik, radny z Wólki Cycowskiej. - Chodzi o przedrostek "ludowy". Czy uznaje pan wójt ustawę o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy obiektów i urządzeń użyteczności publicznej? Jeśli tak, to dlaczego występuje do tej pory w nazwie organizacji pozarządowej Ludowy Klub Sportowy Błękit Cyców?

- To jakieś kuriozum – kontynuował radny - przecież to nie zespół pieśni i tańca czy PRL-owski klub. Może zasygnalizować stowarzyszeniu zmianę nazwy, by mogli pozyskać za pośrednictwem Urzędu Gminy  jeszcze więcej niż do tej pory środków unijnych na infrastrukturę sportową...

Zasugerował, że zmiana zwiększy przychylność urzędników rozpatrujących wnioski o pomoc finansową z UE i będzie promocją dla gminy: - Klub się rozwija, robi wyniki, moja propozycja jest taka, by z ludowego zrobić gminny. 

(...)

POZOSTAŁO 80 PROC. TEKSTU

Więcej, w tym wywiad o nazwie drużyny z piłkarzem Błękitu Cyców i gwiazdą disco polo Karolem Zawrotniakiem w papierowym i elektronicznym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - LINK

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.