Reklama

Reklama

Cyców: Święto w janowickim Warsztacie Terapii Zajęciowej - okazji było kilka

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Przez ostatnie lata rozpędzała "Kilometry dobra", akcję zbiórki pieniędzy na budowę domu dla podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy. Z racji swojej skuteczności i determinacji nazywana "huraganem Maria" jest twarzą wszystkich walczących o godne życie niepełnosprawnych z powiatu łęczyńskiego. We wtorek Maria Lisek-Zięba - choć na przepustce ze szpitala - jak zawsze poprowadziła spotkanie integracyjne w WTZ.

Reklama

Odbyło się 24 maja w Janowicy zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej-Warsztat Terapii Zajęciowej w Janowicy. 

Warsztat docieplony i doposażony  

Okazji do świętowania było kilka: podsumowanie projektów i uroczyste otwarcie placu rekreacyjno-rehabilitacyjnego, zasadzenie dębu "Maria", wręczenie nagród i odznaczeń zasłużonym dla łęczyńskiego Koła PSONI oraz środowiska osób z niepełnosprawnością. 

Zaprezentowano zmiany, jakie zaszły w WTZ na przestrzeni ostatniego roku, gdzie ze środków PFRON i we współpracy z powiatem łęczyńskim docieplono budynek. W ramach projektu "Otwarci na Nowe" – także z pieniędzy z PFRON - i we współpracy z gm. Cyców powstał plac rekreacyjno-rehabilitacyjny. 

W uznaniu dla ponad 30-letniej pracy Marii Lisek-Zięby na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodzin Wiesław Pikuła, wójt Cycowa i Krzysztof Niewiadomski, starosta łęczyński zasadzili dąb "Maria".

- Także po to, aby pani Maria mogła pod dębem odpoczywać, czerpiąc z tego silnego drzewa energię do dalszego działania - powiedział "Wspólnocie" wójt Wiesław Pikuła.  

Medale, Kule Doskonałości 

i dyplomy "Ogrodowych tytanów"   

Były nagrody i odznaczenia dla osób i instytucji zasłużonych dla PSONI i środowiska osób niepełnosprawnych. 

Medalem "Fideliter et Constanter" (Wiernie i Wytrwale) odznaczeni zostali Hanna i Wojciech Adamscy, Iwona Anna Jędruszak oraz Sławomir Giszczak. To prestiżowe  wyróżnienie przyznawane przez PSONI za szczególne zasługi, za wieloletnią wytrwałą i wierną pracę dla dobra osób z niepełnosprawnością intelektualną. Kandydaci opiniowani są przez Kapitułę Medalu działającą przy zarządzie głównym Stowarzyszenia.

Kule Doskonałości trafiły do Starostwa Powiatowego i gm. Cyców. Kule - przyznawane przez PSONI od roku 1998 - przewidziane są dla władz i jednostek samorządowych oraz innych podmiotów lokalnych za zrozumienie, wsparcie inicjatyw i współpracę z PSONI oraz znaczącą pomoc w rozwiązywaniu problemów osób z niepełnosprawnością. Tak jak medal, zaopiniowane przez Kapitułę Odznaczeń, wręczone zostały przez członkinię zarządu głównego, Ewę Zięba z PSONI Miechów.

Wręczono również dyplomy "Ogrodowym tytanom", czyli wolontariuszom, uczestnikom oraz pracownikom WTZ zaangażowanym w prace ogrodowe i realizację projektu "Otwarci na nowe" - nagrodzeni w ramce obok.

Bębnoludy w komplecie 

Maria Lisek-Zięba, przewodnicząca Koła i kierownik WTZ dziękowała wszystkim pracownikom za zaangażowanie w pracę. Bębnoludy zagrały specjalnie na tę okazję przygotowane utwory. Do "Polki spod wody" bębniarze zaprosili panią Marię, która zawsze występowała z nimi jako dyrygentka i frontman zespołu. 

Łukasz Lisek zaśpiewał "Czarnego Alibabę" i "Ty się boisz myszy". Był program z okazji Dnia Matki, mamom wręczone zostały prace wykonane w WTZ. Po prezentacjach przyszedł czas na poczęstunek i rozmowy przedstawicieli samorządów i instytucji z przewodniczącą Koła dotyczące funkcjonowania janowickiego Warsztatu. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy