Reklama

Reklama

Czy przewodniczący Rady Gminy Ludwin straci mandat radnego? Przez worek cementu i koło od taczki

Opublikowano:
Autor:

Czy przewodniczący Rady Gminy Ludwin straci mandat radnego? Przez worek cementu i koło od taczki - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie W porządku obrad czwartkowej sesji Rady Gminy Ludwin znajdzie się głosowanie nad uchwałą o wygaszeniu mandatu radnego Wojciecha Szymańskiego, wieloletniego przewodniczącego rady.

Reklama

W porządku obrad czwartkowej sesji Rady Gminy Ludwin znajdzie się głosowanie nad uchwałą o wygaszeniu mandatu radnego Wojciecha Szymańskiego, wieloletniego przewodniczącego rady.

To efekt wezwania wojewody do radnych, aby wygasili mandat swojemu przewodniczącemu. Lech Sprawka po przeprowadzeniu postępowania wyjaśniającego stwierdził bowiem, że w gminie Ludwin doszło do naruszenia zakazu prowadzenia działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia gminy.

W całej sprawie chodzi o to, że przewodniczący Szymański jest jednocześnie wieloletnim prezesem Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska", gdzie gmina robiła zakupy. Do faktur stanowiących dowód zakupu m. in. produktów spożywczych i materiałów budowlanych dotarli aktywiści m.in. z lubelskiej Fundacji Wolności.

Skarga fundacji i wezwanie wojewody

Faktury na produkty żywnościowe były wystawione w marcu i kwietniu br. i opiewają na łączną kwotę 11,494 tys. zł.

Dokument z najwyższą kwotą jest dowodem zakupu artykułów spożywczych za 1531,31 zł (m.in. 22 jajka, ponad 11 kg sera białego, 2,3 kg polędwicy). Inne opiewają na kilkaset lub na nieco ponad tysiąc zł.

O współpracy gminy z GS-em dowiedziała się Fundacja Wolności z Lublina, która wezwała Radę Gminy Ludwin do wygaszenia mandatu przewodniczącego Szymańskiego.

Sprawa trafiła do Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, która odrzuciła wniosek fundacji, o czym poinformował na czerwcowej sesji przewodniczący tej komisji, Karol Żuk.

- Oprócz litery prawa istnieje jeszcze zdrowy rozsądek i jeśli my go stracimy, to litera prawa nas też nie uratuje – stwierdził Żuk.

Kiedy radni obronili mandat przewodniczącego, Fundacja Wolności złożyła skargę do wojewody, którą ten rozpatrywał 104 dni. Po przeprowadzeniu uznał skargę za zasadną i wezwał radnych do wygaszenia mandatu Szymańskiego.

(...)

POZOSTAŁO 80 PROC. TEKSTU

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - LINK

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy