Reklama

Reklama

Działacz ruchu Hołowni chce odwołania Piotra Rybaka z funkcji członka zarządu powiatu łęczyńskiego

Opublikowano:
Autor:

Działacz ruchu Hołowni chce odwołania Piotra Rybaka z funkcji członka zarządu powiatu łęczyńskiego - Zdjęcie główne

- Jeżeli nie wiesz, jak się zachować, to zachowaj się przyzwoicie. To jest właśnie kolejna patologia, że my musimy ciągle uświadamiać, przypominać władzom Prawa i Sprawiedliwości jak się należy zachowywać. Mówię tutaj o członku zarządu powiatu panu Piotrze Rybaku, do którego z tego miejsca apelujemy, aby możliwie jak najszybciej złożył dymisję z zasiadania w zarządzie powiatu - mówił Rafał Maksymowicz (na pierwszym planie), lider wojewódzki Ruchu Polska 2050 podczas konferencji prasowej przed budynkiem łęczyńskiego starostwa, która odbyła się 20 marca. Teraz złożył petycję o odwołanie Rybaka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Rafał Maksymowicz, lider wojewódzki ruchu Polska 2050 chce, by starosta złożył wniosek o odwołanie Piotra Rybaka z funkcji członka zarządu powiatu łęczyńskiego. Powodem jest awans jego córki na naczelniczkę w starostwie i żony na wicedyrektorkę szkoły podległej powiatowi.

Reklama

Rafał Maksymowicz, mieszkaniec Kijan i lider wojewódzki ruchu Szymona Hołowni wnioskuje do radnych powiatu, by podjęli uchwałę o odwołaniu Piotra Rybaka z funkcji członka zarządu powiatu łęczyńskiego. Jednocześnie kieruje petycję do starosty Krzysztofa Niewiadomskiego (PiS), by ten złożył wniosek o odwołanie Piotra Rybaka.

"Stan faktyczny polegający na zatrudnianiu, a następnie awansowaniu rodziny członków zarządu powiatu łęczyńskiego w samym Starostwie Powiatowym w Łęcznej oraz jednostkach podległych stanowi o przedkładaniu dobra prywatnego nad dobro publiczne oraz o negatywnym zjawisku nepotyzmu" - podnosi Rafał Maksymowicz w petycji skierowanej do Krzysztofa Niewiadomskiego.

W podobnych słowach zwraca się do radnych powiatu.

"Stanowczo sprzeciwiam się zatrudnianiu, a następnie awansowaniu rodziny członków zarządu powiatu łęczyńskiego w samym Starostwie Powiatowym w Łęcznej oraz jednostkach podległych" - pisze działacz Polski 2050.

"Wskazana sytuacja budzi wśród mieszkańców powiatu uzasadnione przekonanie co do zjawiska nepotyzmu w starostwie. Pan Piotr Rybak miał wpływ na awans członków swojej rodziny. Odwołanie pana Piotra Rybaka pozwoli uniknąć podejrzeń co do stronniczości zarówno członków zarządu powiatu, jak i pozostałych radnych powiatu łęczyńskiego z rządzącej koalicji" - dodaje.

Najpierw na zastępstwo

Przypomnijmy, że Piotr Rybak, były szef szpitala w Łęcznej, a obecnie dyrektor Szpitala Powiatowego w Puławach do rady powiatu łęczyńskiego dostał się z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Na pierwszej sesji, która odbyła się 22 listopada 2018 r. Rybak został tzw. nieetatowym członkiem zarządu powiatu łęczyńskiego, w którego skład wchodzi pięć osób (starosta, wicestarosta i trzech członków bez etatu).

Etat w Starostwie Powiatowym w Łęcznej znalazła za to córka Piotra Rybaka, Joanna Puła. 1 sierpnia 2020 r. starosta Krzysztof Niewiadomski (PiS) zatrudnił ją na stanowisko podinspektora ds. inwestycji i funduszy zewnętrznych. Nie było konkursu, bo córka członka zarządu dostała wtedy umowę o pracę na zastępstwo.

Również w 2020 r. żona Rybaka, Urszula Rybak, która już wcześniej pracowała w Zespole Szkół w Ludwinie, awansowała na wicedyrektorkę tej placówki.

Piotr Rybak pytany o zatrudnienie jego córki i awans żony odpowiadał: - Z nikim na ten temat nie rozmawiałem, nikogo nie prosiłem.

Szybki awans córki Rybaka

Dwa lata po zatrudnieniu Joanny Puły na zastępstwo starosta ogłosił konkurs na stanowisko podinspektora ds. zamówień publicznych. Jednym z koniecznych wymagań było minimum dwuletnie doświadczenie zawodowe w jednostkach samorządu terytorialnego. Dzięki pracy w starostwie na zastępstwo Joanna Puła takie doświadczenie już miała i wygrała konkurs.

A teraz awansowała na naczelniczkę wydziału inwestycji i rozwoju powiatu po tym, jak to stanowisko zwolniła Emilia Białek-Pałuch, która z kolei dostała pracę w lubelskim oddziale KRUS.

Piotr Rybak, członek zarządu powiatu łęczyńskiego 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy