reklama
reklama

Gm. Łęczna: Będziemy walczyć o bibliotekę jak bohater "Placówki" o swoją ziemię

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie ilustracyjne - Pixabay

 Gm. Łęczna: Będziemy walczyć o bibliotekę jak bohater "Placówki" o swoją ziemię - Zdjęcie główne

foto zdjęcie ilustracyjne - Pixabay

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie- zapowiadają mieszkańcy pięciu podłęczyńskich wsi w liście podpisanym przez ponad sto osób. Mówią, że podpisów byłoby więcej, gdyby nie związane z pandemią izolacje i kwarantanny.
reklama

Petycję dostarczyli łęczyńskiemu samorządowi w ubiegły piątek, 13 listopada. Mieszkańcy Zakrzowa, Leopoldowa, Piotrówka, Ciechanek Krzesimowskich i Ciechanek Łęczyńskich zwrócili się z prośbą do burmistrza i radnych o niezamykanie filii nr 4 Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Łęcznej, mieszczącej się w Zakrzowie.

Biblioteka zaczęła się "po domach" 

"Prośbę swą motywujemy tym, że z biblioteki korzystają mieszkańcy Zakrzowa oraz okolicznych wsi. Nadmieniamy, że filia nr 4 została utworzona przez byłą nauczycielkę, Olgę Kasiura, która dążyła do tego, by społeczność wiejska mogła z biblioteki korzystać. Została utworzona w 1964 roku i mieściła się w domu p. Olgi, a później w innych prywatnych punktach. W 1988 roku została przeniesiona do Zakrzowa do budynku Straży Pożarnej. Mieści się tutaj do obecnej chwili i jest naszą chlubą, wpisaną w dzieje tutejszej społeczności, jako jedyny ośrodek kulturalny i oświatowy. Jesteśmy z niego dumni. Z biblioteki korzystają różni czytelnicy: najmłodsi, młodzież, dorośli, jak i seniorzy po 80. roku życia". 

reklama

Mieszkańcy dodają, że mogą tu poczytać prasę, spotkać się i wziąć udział w różnych imprezach kultywujących tradycję regionalną a dzieciom biblioteka zapewnia atrakcyjnie spędzanie wolnego czasu w ferie i wakacje. Jak zaznaczają, tak było również w minione wakacje, pomimo pandemii.

Pytają: - Jesteśmy ciekawi, dlaczego w dobie, gdy młodzież i dzieci są uzależnione od Internetu, zamyka się takie placówki jak biblioteka?

reklama

(...)

POZOSTAŁO 80 PROC. TEKSTU

 

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - LINK

reklama

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama