Reklama

Reklama

Jest plan uruchomienia oddziału psychiatrii w Łęcznej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Jest plan uruchomienia oddziału psychiatrii w Łęcznej - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Obecnie w łęczyńskim szpitalu można skorzystać porady psychiatrów w przychodni i wizyty domowych, ale jest plan, by jeszcze w tym roku pacjenci mogli korzystać także z leczenia szpitalnego.

Reklama

- W drugim półroczu 2022 r. planujemy - wykorzystując obecną bazę - uruchomienie oddziału dziennego psychiatrii dla około 20 osób - zapowiada Krzysztof Bojarski, dyrektor Szpitala Powiatowego w Łęcznej. 

A jeśli wejdzie w życie reforma lecznictwa psychiatrycznego, ten oddział będzie jeszcze większy.

Założenia reformy przewidują decentralizację świadczeń. Zamiast tworzenia dużych szpitali będą powstawać małe, specjalistyczne ośrodki udzielające kompleksowej pomocy medycznej. 

- Plan reformy psychiatrii przewiduje dla obszarów zamieszkałych przez 100-120 tys. osób uruchamianie oddziałów stacjonarnych psychiatrii na 30-35 miejsc. Jeśli reforma wejdzie w życie, konieczna będzie dalsza rozbudowa szpitala, w którym mogłoby działać ambulatorium, oddział dzienny i stacjonarny z większą liczą łóżek oraz Ośrodek Terapii Środowiskowej – informuje dyrektor Bojarski.

I dodaje: - Rozważamy także uruchomienie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego o profilu psychiatrycznym. Zgodnie z projektem reformy, inwestycja byłaby finansowana ze środków unijnych. 

Lada dzień otwarcie Bloku C

1 czerwca w nowej części szpitalnej, czyli w Bloku C rozpocznie działalność Oddział Geriatrii z 20 łóżkami i Oddział Rehabilitacji, który będzie dysponował miejscami dla 32 pacjentów. Z kolei w lipcu w nowym skrzydle otwarty zostanie Oddział Medycyny Paliatywnej z 16 łóżkami.

W nowym skrzydle funkcjonować będzie także Zakład Opiekuńczo-Leczniczy z 66 miejscami, do którego w czerwcu i w lipcu przeniesieni zostaną pacjenci z ZOL w Puchaczowie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy