Reklama

Reklama

Kiedy, jakie i gdzie powstanie lodowisko w Łęcznej?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie ilustracyjne - Pixabay

Kiedy, jakie i gdzie powstanie lodowisko w Łęcznej?  - Zdjęcie główne

foto zdjęcie ilustracyjne - Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Radny pyta, kiedy w Łęcznej powstanie lodowisko.

Reklama

Przypomnijmy: w budżecie obywatelskim Łęcznej na 2022 r. w części dla dzieci i młodzieży z kwotą do podziału 50 tys. zł najlepiej oceniono pomysł sezonowego lodowiska.

O to kiedy powstanie, na trwającej właśnie sesji spytał radny Piotr Kotuła. - Ferie się zbliżają, zima się będzie kończyć. Mam nadzieję, że nie będzie pan chyba czekał do końca bieżącego roku, żeby to zrealizować. Pan rzecznik prasowy szukał firm. Chyba tak wysoka nagroda dla pana rzecznika powinna zobowiązywać do jakiejś pracy – stwierdził.

- Zamierzeniem tego przedsięwzięcia było udostępnienie takiego lodowiska jako inauguracja, otwarcie nowej przestrzeni miejskiej, mianowicie zrewitalizowanego Rynku II. Tak jak odbywa się to w wielu miastach w Polsce, takie lodowiska zajmują centralną część miasta. Pomysłodawcy, wnioskodawcy tego projektu, mieli na myśli lokalizację właśnie na terenach Rynku II – odpowiedział burmistrz Leszek Włodarski, który dodał, że lodowisko będzie dobrą okazją dla mieszkańców do odwiedzenia nowo zrewitalizowanego terenu.

Przypomnijmy, że prace na Rynku II trwają. – Mówimy tutaj o okresie zimy czy też listopada lub grudnia 2022 r. z możliwością przedłużenia tego lodowiska na styczeń, luty 2023 r. – tak, żeby wejść z lodowiskiem także w okres feryjny 2023 r. Jednocześnie rozeznanie rynku, sprawdzenie cen i kontakt z firmami dał taką informację zwrotną, że takie kontrakty powinny być podpisywane wczesną jesienią jak nie wcześniej, aby te firmy mogły zrealizować to zadanie – wyjaśniał burmistrz.

Leszek Włodarski dodał, że urząd chce wynająć lodowisko. - Chodzi o koszty. Zakup to jest rzędu kilkuset tysięcy złotych, zbliżony do miliona. Natomiast wynajęcie jest rzędu 50-60 tys. zł za miesiąc - wyliczył burmistrz, który później precyzował, że może chodzic o około 800 tys. zł.

-  Naprawdę zależy nam, żeby to nie było w ramach tylko tych zabezpieczonych 50 tys. zł, tylko postaramy się znaleźć dodatkowe 100 tys. zł, żeby lodowisko było przez okres trzech miesięcy.

Burmistrz dodał, że z lodowiska będzie można skorzystać także w dodatnich temperaturach.

Z kolei radny Mariusz Fijałkowski stwierdził, że być może trzeba pomyśleć o zakupie, a nie wynajmowaniu lodowiska.  

Burmistrz stwierdził, że jeśli taka będzie wola radnych, to "oczywiście możemy taki pomysł wspólnie rozważyć". 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy