Reklama

Reklama

Komendant policji w Łęcznej o obowiązku noszenia maseczek: Nasi mieszkańcy podchodzą do tematu lekceważąco

Opublikowano: 29 marca 2021 14:10
Autor: Kamil Kulig

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Gdyby każdy przeszedł się do szpitala i zobaczył, jak ta choroba wygląda, to inaczej by to wyglądało - dodaje insp. Paweł Paździor.

Reklama

11 marca na sesji Rady Powiatu omawiano sprawozdanie na temat bezpieczeństwa w naszym powiecie w 2020 r. Ocenę bezpieczeństwa przygotował komendant łęczyńskiej policji insp. Paweł Paździor. Radny Mirosław Tarkowski zapytał go o liczbę mandatów za brak maseczek w przestrzeni publicznej.

 - Od 1 do 7 marca ujawniliśmy 60 wykroczeń związanych z brakiem maseczek. To tylko jeden tydzień naszej pracy. 37 wykroczeń zakończyło się w trybie mandatowym, osiem skierowaliśmy do Sądu Rejonowego, a w pozostałych przypadkach zastosowaliśmy środek wychowawczy w postaci pouczenia - poinformował komendant.

- Tych wykroczeń, niestety, ujawniamy dosyć dużo. Świadczy to o tym, że troszeczkę nasi mieszkańcy podchodzą do tematu lekceważąco, a tak jak wielokrotnie rozmawiam z panem dyrektorem szpitala w Łęcznej, Krzysztofem Bojarskim, to gdyby każdy przeszedł się do tego szpitala i zobaczył, jak ta choroba wygląda, to myślę, że inaczej by to wyglądało - dodał.

Mniej przemocy domowej

Radny Tarkowski zwrócił także uwagę na dane dotyczące przemocy domowej. W sprawozdaniu czytamy, że "na podkreślenie zasługuje fakt ustabilizowania się przestępczości w kategorii znęcania się nad rodziną, gdzie zaobserwowano nieznaczny spadek przestępstw z 57 w 2019 r. do 56 w 2020 r.".

(...)

POZOSTAŁO 80 PROC. TEKSTU

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - od wtorku, 30 marca w sklepach na terenie powiatu łęczyńskiego. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.