Reklama

Reklama

Krzysztof Bojarski Człowiekiem Roku 2022 Ziemi Łęczyńskiej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie W ostatnim tygodniu głosowania dyrektor łęczyńskiego szpitala zdeklasował innych kandydatów i to on otrzymuje tytuł Człowieka Roku 2022 Ziemi Łęczyńskiej. Gratulujemy!

Reklama

Ile głosów zdobyli kandydaci? - kliknij „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo.

Głosowanie trwało od 14 lutego do 16 marca. Na swojego faworyta można było oddać głos, wysyłając SMS lub wypełniając kupon.

Gdy co tydzień informowaliśmy o aktualnych wynikach, najczęściej na pierwszym miejscu był sołtys Starej Wsi-Kolonii Artur Stec, któremu po piętach deptał prezes OSP Łęczna i radny miejski Michał Czajkowski. Jednak w ostatnim tygodniu innych kandydatów zdeklasował Krzysztof Bojarski, dyrektor Szpitala Powiatowego w Łęcznej, któremu w ciągu ostatniego tygodnia przybyło aż 502 głosy!

Zwycięzca naszego plebiscytu zarządza łęczyńskim szpitalem od 2015 r. Placówka jest w nielicznym gronie szpitali z dodatnim wynikiem finansowym i tylko w 2021 r. wypracował 8,601 mln zł zysku netto.

Nic więc dziwnego, że łęczyński szpital zajął piąte miejsce w swojej kategorii w ogólnopolskim rankingu "Liderzy Zarządzania".

Za jego rządów szpital się rozwija

Dzięki takim wynikom finansowym zarządzany przez Krzysztofa Bojarskiego szpital inwestuje. W ubiegłym roku powiększył się o nowe skrzydło, w którym powstało Centrum Opieki Senioralnej z oddziałami geriatrii, medycyny i rehabilitacji, a także Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym. A obecnie trwa przebudowa i rozbudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, którego powierzchnia powiększy się dwukrotnie. W ostatnim czasie w łęczyńskim szpitalu utworzono także Dzienny Oddział Psychiatryczny.

To właśnie w lecznicy kierowanej przez Krzysztofa Bojarskiego od ubiegłego roku szkolą się ukraińscy lekarze i rehabilitanci, którzy w Łęcznej doskonalą umiejętności leczenia głębokich oparzeń.

Niedawno odwiedziła ich pierwsza dama, Agata Kornhauser-Duda, i nie była pierwszą znaną osobą, która w ostatnim czasie gościła w szpitalu w Łęcznej. W ostatnim roku byli tu także m.in. Donald Tusk i Jerzy Owsiak.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE