Reklama

Reklama

Łęczna: A diety rosną, rosną, rosną

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łęczna:  A diety rosną, rosną, rosną - Zdjęcie główne

Po raz kolejny udowodniliśmy mieszkańcom, jacy nasi radni są pazerni. Łatwiej im przekazywać na drogi budowane we współpracy ze starostwem pieniądze z budżetu miasta, czyli pieniądze mieszkańców, niż dołożyć, rezygnując z podwyżek diet. Są w radzie nie dla nas, ale dla diet - kwituje sołtys Artur Stec, który wnioskował o zamrożenie diet radnych miejskich

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Z końcem listopada do RM w Łęcznej wpłynął wniosek Artura Steca, sołtysa Starej Wsi Kolonii - złożony w imieniu Rady Sołeckiej - aby do końca tej kadencji nie rosły już diety radnych miejskich. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze miałyby być - jak wyjaśnia sołtys - cegiełką dołożoną do inwestycji drogowych starostwa na terenie gminy. Nie będą.

Reklama

Dwudziestu obecnych na sesji 25 stycznia radnych zagłosowało za nie wyłączeniem powiązania wysokości diet z pensją minimalną, a więc w praktyce - za kolejnym wzrostem wysokości swoich diet.   

My i tak wygraliśmy 

- kwituje sołtys Stec. - Po raz kolejny udowodniliśmy mieszkańcom, jacy nasi radni są pazerni. Łatwiej im przekazywać na drogi budowane we współpracy ze starostwem pieniądze z budżetu miasta, czyli pieniądze mieszkańców, niż dołożyć, rezygnując z podwyżek diet. Są w radzie nie dla nas, ale dla diet.  

Będzie to kolejna już podwyżka diet łęczyńskich radnych w tej kadencji. Po raz pierwszy podnieśli je sobie już na pierwszej sesji. 

We wniosku Stec uzasadniał, że w trudnej sytuacji gospodarczej, gdy samorządy znalazły się na finansowym zakręcie, cięcie kosztów to konieczność. Wyliczył, że odejście od powiązania wysokości diet z pensją minimalną dałoby gminie ponad 100 tys. zł oszczędności.  

 Co wolno radzie, to nie sołtysowi 

Komisje stałe RM nie przychyliły się do propozycji wnioskodawcy. Radni jednogłośnie oddalili wniosek sołtysa.  

W uzasadnieniu podjętej uchwały czytamy, że Rada Miejska, przyjmując uchwałę dietową w roku 2021, "miała również na względzie obciążenia budżetowe i przyjęła stawki niewygórowane - średnie - dla gmin liczących od 15 do 100 tys. mieszkańców".

Sołtysowi przypomniano, że ustalanie wysokości diet i wynagrodzenia burmistrza  należy - zgodnie z ustawą o samorządzie  gminnym - do wyłącznej kompetencji rady.

(...)

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - LINK

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy