Reklama

Reklama

Łęczna: Diety radnych miejskich wzrosły nawet o 250 procent od początku kadencji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie ilustracyjne - Pixabay

Łęczna: Diety radnych miejskich wzrosły nawet o 250 procent od początku kadencji - Zdjęcie główne

foto zdjęcie ilustracyjne - Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Od początku kadencji dieta Renaty Okoń skoczyła o 1500 złotych, Mariusza Fijałkowskiego o 1300, Piotra Winiarskiego o 1200, Haliny Mazurkiewicz, Michała Targońskiego i Igi Zawisza-Klimkiewicz o 1100 złotych. Pozostałych radnych - w przedziale od 600 zł w przypadku jednego radnego do 1000 zł podwyżki dla 5 radnych. Jakim cudem?

Reklama

Ponieważ podjętą w roku 2021 uchwałą radni powiązali wysokość diet z płacą minimalną. Gdy rośnie, ich diety również. Tym sposobem w lipcu szykuje się im kolejna, trzecia już podwyżka.

Przewodniczącego Rady Miejskiej zapytaliśmy, czy nasi wybrańcy nie obawiają o to, jak ten skok na kasę ocenią mieszkańcy. Odpowiedź była krótka.

- Zdaję sobie sprawę, że w aktualnych realiach i opinii społecznej wysokość stawek dietowych może budzić różne opinie - skomentował Krzysztof Matczuk, przewodniczący RM w Łęcznej. - Dla mnie ma ta sprawa wydźwięk o charakterze typowo moralnym. Natomiast wysokość stawek jest zgodna z literą prawa w tym zakresie.

Pazerność wytknął już radnym w styczniu br. Artur Stec, sołtys Starej Wsi-Kolonii, po tym, jak oddalili wniosek sołtysa o wyłączenie powiązania wysokości diet z pensją minimalną, a tym samym brak podwyżki diet z początkiem roku. Dałoby to gminie w tych trudnych czasach ponad 100 tysięcy złotych oszczędności - uzasadniał sołtys.

Po głosowaniu mówił "Wspólnocie": - Łatwiej im przekazywać na drogi budowane we współpracy ze starostwem pieniądze z budżetu miasta, czyli pieniądze mieszkańców, niż dołożyć, rezygnując z podwyżek diet. Są w radzie nie dla nas, ale dla diet.

Radni po raz pierwszy podnieśli sobie diety, zanim cokolwiek uchwalili, już na pierwszej sesji nowo wybranej Rady Miejskiej. Z jakimi dietami wystartowali i jakie pobierają obecnie, pokazuje udostępnione nam przez UM zestawienie:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy