Reklama

Reklama

Renata Okoń wiceprzewodniczącą rady miejskiej w Łęcznej

Opublikowano: czw, 28 paź 2021 09:03
Autor:

Renata Okoń wiceprzewodniczącą rady miejskiej w Łęcznej - Zdjęcie główne

Renata Okoń

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Wiceprzewodniczącą rady miejskiej została Renata Okoń, która startowała z burmistrzowskiej Wspólnej Sprawy. Za jej kandydaturą głosowało 11 radnych, dziewięciu było przeciw.

Reklama

Z kolei Marek Wojciechowski, również ze Wspólnej Sprawy, zdobył sześć głosów "za", 11 radnych było przeciw, a trzech wstrzymało się od głosu nad jego kandydaturą.  

Dlaczego trzeba było wybierać nowego wiceprzewodniczącego?

Przypomnijmy. Na sesji 26 sierpnia Rada Miejska - z powodu utraty zaufania - odwołała swojego wiceprzewodniczącego, Zbigniewa Łagodzińskiego i Jana Skibińskiego, przewodniczącego Komisji Finansów i Budżetu. Według czworga członków komisji finansów przewodniczący Skibiński dopuścił się poświadczenia nieprawdy w protokole posiedzenia komisji z 30 czerwca br. i w wystosowanej w imieniu komisji pozytywnej opinii wniosku o dofinansowanie remontu parafii Marii Magdaleny w Łęcznej

Radni zarzucili wiceprzewodniczącemu rady, że  "podnosząc rękę za przyjęciem protokołu, poświadczył nieprawdę", a "na posiedzeniu 11 sierpnia próbował przekonywać, że to pozostali członkowie komisji nie pamiętają, że wyrazili pozytywną opinię dotyczącą wniosku o dotację dla parafii". Zbigniew Łagodziński (Lepsza Łęczna) odwołany został stosunkiem głosów 11:9.  

Na tej samej sesji zgłoszono dwie kandydatury: Renaty Okoń ze Wspólnej Sprawy, która 30 czerwca wnioskowała o przesunięcie procedowania opinii w sprawie dofinansowania dla parafii i Teodozji Sytej, także z komitetu burmistrza, odwołanej w kwietniu przewodniczącej Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska. Żadna z kandydatek nie uzyskała wymaganej bezwzględnej większości głosów. Od 26 sierpnia funkcja wiceszefa RM była więc nieobsadzona. 

(...)

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - od wtorku, 2 listopada.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.