reklama
reklama

Łęczna: Jeszcze dziś można bezpłatnie się przebadać. I ułożyć "człowieka-układankę" (ZDJĘCIA)

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskieNa placu przed starostwem w Łęcznej stoi mobilne miasteczko zdrowia, w którym do godziny 19 można skorzystać z darmowych badań i porad. Specjaliści tacy jak fizjoterapeuta, dietetyk, dermatolog i internista udzielają tam porad. Wykonują także różnego rodzaju badania, takie jak EKG, USG płuc, badanie poziomu cholesterolu, cukru, pomiar ciśnienia, mammografia, spirometria. Rodzice mogą również zabrać swoje dzieci na przegląd ząbków.
reklama

Na placu przed starostwem w ramach ogólnopolskiego projektu "Zdrowe życie" pod patronatem pary prezydenckiej rozłożono wiele namiotów. W jednym z nich jest Stowarzyszenie Kobiet "Amazonki", gdzie można poznać sposoby wykrywania zmian nowotworowych piersi.

Na miejscu znajduje się też namiot Narodowego Funduszu Zdrowia.

- Na naszym stoisku można wykonać analizę składu masy ciała, następnie z tymi wynikami udajemy się do naszego doradcy do spraw profilaktyki i promocji zdrowia, który analizuje te wyniki i doradza, co należy zrobić, jeśli te wyniki są niepokojące – mówi Małgorzata Bartoszek rzeczniczka lubelskiego oddziału NFZ.

I dodaje: - Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska. Mamy specjalistyczne fantomy, na których można nauczyć się, jak badać swoje piersi i jak wykryć guzki. A przed zbliżającym się sezonem urlopowym zachęcamy do wyrobienia na naszym stoisku Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, którą można używać w krajach Unii Europejskiej i EFTA [Islandia, Liechtenstein, Norwegia i Szwajcaria – przyp. KK] oraz w Wielkiej Brytanii.

reklama

Dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszy się stanowisko Centrum Nauki Kopernik, gdzie można za pomocą zwykłej kartki papieru stworzyć film. W ramach wystawy "Eksperymentuj!" jest jeszcze wiele innych atrakcji czekających na mieszkańców Łęcznej.

- Dzieci mogą założyć specjalne okulary, zmieniające kąt i strony widzenia, a następnie zmierzyć się z pozornie prostym zadaniem. Jest także "człowiek-układanka", gdzie można poznać budowę ludzkich narządów i spróbować je ułożyć we właściwej kolejności. Na innym eksponacie możemy też zobaczyć jak bije nasze serce. A na starsze dzieci czekają łamigłówki – wylicza Małgorzata Banasik, edukatorka Centrum Nauki Kopernik.

Te atrakcje czekają na dzieci do godz. 15.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama