Reklama

Reklama

Łęczna: Nie zdążyli z bursą

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Łęczna: Nie zdążyli z bursą - Zdjęcie główne

Bursa powstaje w budynku o nazwie "Gryf", który powiat w ubiegłym roku kupił za 4,225 mln zł od firmy Orange.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Plan był taki, że uczniowie wprowadzą się do Bursy Szkolnej w Łęcznej już 1 września, ale nie udało się do tego czasu ukończyć przebudowy budynku "Gryf", w którym ma powstać nowa placówka.

Reklama

Przypomnijmy, że budynek "Gryf" to ten przy alei Jana Pawła II, który powiat w ubiegłym roku kupił za 4,225 mln zł od firmy Orange.

Na przebudowę budynku na potrzeby bursy i Powiatowego Centrum Aktywności Społeczno-Kulturalnej starostwo otrzymało 4,5 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład, a przetarg na wykonanie tej inwestycji wygrała lubelska firma Media-Bud Marcina Chocyka, która wyceniła prace na 5,166 mln zł.

Tymczasowo w Kijanach

Zarząd powiatu zakładał, że uczniowie wprowadzą się do bursy 1 września. Ale mimo że rok szkolny już się zaczął, to nadal nie zakończył się remont budynku, w którym ma powstać bursa.

Dlatego na tymczasową siedzibę dla Bursy Szkolnej w Łęcznej na okres od 1 września do końca roku zarząd wyznaczył budynek internatu Zespołu Szkół Rolniczych w Kijanach. 

- Rozpoczęcie z dniem 1 września 2022 r. działalności bursy w planowanej dotychczas lokalizacji nie jest możliwe w związku z nieukończeniem prac przez wykonawcę i brakiem pozwolenia na użytkowanie. Data końcowa może ulec przesunięciu w przypadku wcześniejszego zakończenia prac budowlanych i odbioru budynku przy alei Jana Pawła II 89 w Łęcznej umożliwiającego bezpieczne funkcjonowanie w nim bursy – poinformował w ubiegły wtorek, na ostatniej sesji Rady Powiatu, starosta Krzysztof Niewiadomski.

- Czym spowodowane są te opóźnienia? - dopytywał na sesji radny Mirosław Tarkowski.

Starosta odpowiedział, że umowa z wykonawcą była podpisana przed wybuchem wojny na Ukrainie, przez którą wzrosły koszty materiałów budowlanych. Kłopoty wykonawcy są związane także z brakiem rąk do pracy, bo firma w dużej mierze opierała swoją działalność na pracownikach zza wschodniej granicy.

Z bursy korzysta 41 uczniów

Starosta dodał, że powiat nie może zerwać umowy z wykonawcą, bo oznaczałoby to utratę dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład.

- Także dalej jeszcze walczymy, zmniejszamy troszeczkę zakres, na przykład nie będzie montowana winda – poinformował Niewiadomski.

Zarząd wstępnie szacował, że z bursy może korzystać około 80 osób. Ostatecznie zapisało się do niej jednak 41 uczniów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy