reklama
reklama

Łęczna: Ostatni dzwonek na skorzystanie z bezpłatnych testów na boreliozę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łęczna: Ostatni dzwonek na skorzystanie z bezpłatnych testów na boreliozę  - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskieProgram „Stop boreliozie” jeszcze trwa. Zrób test zanim wyczerpie się pula. Badanie jest bezpłatnie.
reklama

Zanim nadejdzie wiosna i ponownie pojawi się problem z kleszczami możemy sprawdzić, czy mieliśmy kiedykolwiek kontakt z tym pajęczakiem wykonując bezpłatny test. Taką możliwość daje program „Stop boreliozie!”, który SPZOZ w Łęcznej realizuje od sierpnia 2021 r.

- Program od początku cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Dlatego pula bezpłatnych testów, które możemy jeszcze wykonać w ramach projektu powoli się wyczerpuje – mówi dyrektor szpitala w Łęcznej, Krzysztof Bojarski.

To, że takie badania można wykonać w Łęcznej, dla mieszkańców powiatu jest sporym ułatwieniem, bo nie muszą szukać podobnych programów i badań w innych miastach. To tylko jeden z argumentów, bo jest przynajmniej jeszcze jeden powód, dla którego warto skorzystać z programu. A chodzi o zdrowie.

reklama

– Pacjenci często skarżą się na dolegliwości, które są objawami różnych chorób. Nie podejrzewają nawet, ze może to być wynik kontaktu z kleszczem sprzed lat, bo nie jest łatwo zdiagnozować boreliozę. Taką możliwość dają testy – wyjaśnia dyrektor Bojarski.

Projekt realizowany w szpitalu w Łęcznej skierowany jest do osób z terenu województwa lubelskiego ze szczególnym uwzględnieniem grup ryzyka tj. rolników, leśników, myśliwych oraz osób, które: podejrzewają u siebie boreliozę lub miały kontakt z kleszczem, ukończyły 15 lat i są aktywne zawodowo.

reklama

Na pierwszym piętrze szpitala funkcjonuje stanowisko informacyjne projektu, gdzie przeszkolony personel udziela informacji oraz pomaga wypełniać dokumenty. Gdy spełnione zostaną przesłanki do badań otrzymamy skierowanie na testy diagnostyczne, których można od razu wykonać na miejscu w szpitalnym laboratorium.

Projekt Stop boreliozie! finansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020, Oś Priorytetowej 10 Adaptacyjność przedsiębiorstw i pracowników do zmian, Działania 10.3 Program polityki zdrowotnej.

reklama

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama