Reklama

Reklama

Łęczna: Panie starosto, co z tą windą?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łęczna: Panie starosto, co z tą windą? - Zdjęcie główne

Wejście do budynku "Uskok", obok winda, która przez wiele miesięcy nie działała

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie - Gratulujemy odwagi, my takiej nie mamy – usłyszał nasz dziennikarz, gdy powiedział, że skorzystał z windy w należącym do starostwa budynku „Uskok”. Mówiły to osoby na co dzień pracujące w tym budynku.

Reklama

Ale po kolei.

Jesienią ubiegłego roku zakończył się generalny remont budynku po dawnym Progobeksie przy al. Jana Pawła II w Łęcznej. Jego właścicielem jest powiat łęczyński. 

Po zakończeniu termomodernizacji władze starostwa nazwały ten budynek „Uskok”, na cześć kpt. Zdzisława Brońskiego, związanego z powiatem łęczyńskim, jednego z najbardziej znanych dowódców partyzanckich podziemia antykomunistycznego na Lubelszczyźnie (nosił pseudonim „Uskok”).

W ramach remontu budynku powstała zewnętrzna winda, dzięki której bardziej dostępne dla osób z niepełnosprawnościami miały się stać m. in. urząd pracy, skarbówka, gabinety psychologiczne czy różnego rodzaju biura mieszczące się w „Uskoku”. Budowa windy została dofinansowana ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Jednak, jak wspominają osoby pracujące w „Uskoku”, winda działała jedynie przez pierwszych kilka tygodni, a później zaczęły się problemy.

- Jak tylko pojawiły się przymrozki, winda przestała jeździć. Po prostu olej hydrauliczny zamarzał - stwierdziła jedna z osób codziennie bywających w „Uskoku” (są to jednak na razie tylko przypuszczenia, bo o powody problemów z działaniem windy spytaliśmy starostę e-mailem i czekamy na odpowiedź).

Windę po świętach znów udało się uruchomić, ale, jak się dziś okazało, sukcesu władze powiatu odtrąbić jeszcze nie mogą.

Jedna z kobiet po załatwieniu dzisiaj (środa, 12 kwietnia) swoich spraw w „Uskoku” postanowiła wrócić na dół windą. W czasie jazdy nagle winda stanęła, przez co kobieta spędziła w niej około 20 minut.

Już po tym fakcie winda była nadal dostępna. Przejechaliśmy się nią - z parteru na trzecie piętro dowozi w 2 minuty 11 sekund.

Chcieliśmy dziś zapytać starostę Krzysztofa Niewiadomskiego, czy aby na pewno korzystanie z windy w budynku „Uskok” jest bezpieczne i dlaczego winda przez tak długi czas była unieruchomiona.

Jednak ani on, ani też wicestarosta Michał Pelczarski do tej pory nie odpowiedzieli na naszą prośbę o kontakt telefoniczny.

Wysłaliśmy więc nasze pytania e-mailem. Odpowiedzi opublikujemy, gdy tylko je otrzymamy.

A oto pytania, które przesłaliśmy staroście:

1. Z jakiego powodu przez długi czas nie działała winda w budynku „Uskok” przy al. Jana Pawła II 95 w Łęcznej?

2. Dzisiaj (środa, 12 kwietnia 2023 r.) winda unieruchomiła się w czasie jazdy, osoba przebywająca w niej musiała wzywać obsługę, spędziła w windzie ok. 20 minut. Czy po tym incydencie został przeprowadzony przegląd wyżej wymienionej windy?

3. Dlaczego winda unieruchomiła się w czasie jazdy?

4. Czy można już bezpiecznie z tej windy korzystać?

 

 

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy