Reklama

Reklama

Łęczna: Ponad 78 tys. zł nagrody dla dyrektora szpitala

Opublikowano:
Autor:

Łęczna:  Ponad 78 tys. zł nagrody dla dyrektora szpitala - Zdjęcie główne

Krzysztof Bojarski jest chirurgiem ogólnym. Początki jego kariery wiążą się ze szpitalem w Parczewie. W 2015 r. objął stanowisko dyrektora szpitala w Łęcznej (wcześniej był zastępcą dyrektora ds. medycznych). Jest przewodniczącym powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej. Już trzecią kadencję, czyli od 2010 r. zasiada w Sejmiku Województwa Lubelskiego

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie 78,3 tys. zł brutto nagrody za 2021 rok Zarząd Powiatu przyznał Krzysztofowi Bojarskiemu, dyrektorowi Szpitala Powiatowego w Łęcznej. Jest to kwota stanowiąca trzykrotność jego miesięcznego wynagrodzenia.

Reklama

O przyznanie nagrody wnioskowała Rada Społeczna Szpitala. Uzasadnieniem był zysk netto szpitala za rok 2021, który wyniósł 8,601 mln zł.

Kolejna przesłanka to pozyskiwanie środków zewnętrznych. W ubiegłym roku szpital pozyskał 2,048 mln zł, z czego 1,638 mln zł stanowiły dotacje inwestycyjne, sprzętowe i unijne, 366 tys. zł dofinansowania krajowe na działalność bieżącą i 43,9 tys. zł darowizny.

Trzecim punktem w uzasadnieniu jest "szczególny wkład pracy w związku z reorganizacją działań szpitala w aspekcie stanu epidemii".

Przypomnijmy, że dzięki dobrym wynikom finansowym szpital inwestuje m.in. w opiekę senioralną.

Właśnie w 2021 roku ruszyła budowa nowego skrzydła lecznicy i za 13,6 mln zł ze środków własnych szpitala powstało Centrum Opieki Senioralnej ze 144 łóżkami (otwarte w czerwcu br.). Na otwarciu obecny był Jurek Owsiak, prezes fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zakupiła dla Centrum Opieki Senioralnej w Łęcznej sprzęt warty blisko 5 mln zł.

Kolejna inwestycja ruszy lada dzień. Do połowy przyszłego roku za 9,657 mln zł zostanie przebudowany i rozbudowany Szpitalny Oddział Ratunkowy w Łęcznej. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy