Reklama

Reklama

Łęczna: Radny Pelica znowu straszył Putinem i chwalił się na sesji, że dostał od "Wspólnoty" prezent

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łęczna: Radny Pelica znowu straszył Putinem  i chwalił się na sesji, że dostał od "Wspólnoty" prezent - Zdjęcie główne

Niedziela u Blocha, Park Podzamcze w Łęcznej, 25 lipca 2022 r.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Otóż nie dostał. Przypisał nam swoje słowa sprzed roku: "Putin by się ucieszył z takiego patrona", choć w tytule było "Według radnego Pelicy Putin by się ucieszył". I forsował wygumkowanie Blocha z organizowanej przez Centrum Kultury imprezy "Niedziela u Blocha".

Reklama

Druga "Niedziela u Blocha" odbyła się 24 lipca w Parku Podzamcze. W majątku, który Bloch, zgłoszony jako pacyfista do Nagrody Nobla, doprowadził do rozkwitu. 

Co radny sobie sprezentował?    

- Rada na wniosek komisji kultury w ub. roku wyraziła totalną dezaprobatę wobec używania formuły z nazwiskiem Blocha jako postaci nieprzynoszącej chluby ani Łęcznej, ani Polsce – zaczął swoje wystąpienie Grzegorz Pelica, historyk, katecheta i przewodniczący Komisji Kultury, Sportu, Turystyki i Spraw Młodzieży Rady Miejskiej. 

Zaproponował niedzielę na Podzamczu lub niedzielę u dziedziczki. I odesłał do "Wspólnoty" prezentując radnym wydanie sprzed roku: - "Wspólnota" wręcz proroczo wychwyciła pewne rzeczy, które były w polemice między mną a panią Leśniewską. Skwitowali to tak, że Putin by się cieszył z takiego patrona. Nic nie będę dodawał, wystarczy sięgnąć.

Sięgnęliśmy 

Sięgnęliśmy do archiwum. Poniżej - początek tekstu, na który radny się powołał.

Tytuł artykułu "Według radnego Pelicy Putin by się ucieszył". Dalej czytamy: "- Władimir Władimirowicz by się ucieszył, gdyby Bloch został tu uhonorowany - mówił radny, Grzegorz Pelica. Może być wzorcem i zapowiedzią takich postaci jak Feliks Dzierżyński, Bolesław Bierut czy Wojciech Jaruzelski".

Tak radny uzasadniał swój wniosek o usunięcie z porządku obrad Rady Miejskiej głosowania nad nadaniem imienia Jana Gotlieba Blocha alei w podzameckim parku.

(...)

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - LINK

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy