Reklama

Reklama

Łęczna: Winda już działa i jest bezpieczna – zapewnia wicestarosta

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Łęczna: Winda już działa i jest bezpieczna – zapewnia wicestarosta - Zdjęcie główne

Wejście do budynku "Uskok", obok winda, która przez kilka miesięcy nie działała

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Długo nieużywana zewnętrzna winda w budynku "Uskok" została w końcu naprawiona na podstawie gwarancji wykonawcy i jest w pełni sprawna. A osoba, która niedawno wzywała obsługę, bo winda unieruchomiła się w czasie jazdy, sama wcisnęła przycisk "stop", poinformował nas wicestarosta Michał Pelczarski.

Reklama

Przypomnijmy, że jesienią ubiegłego roku zakończył się generalny remont budynku po dawnym Progobeksie przy al. Jana Pawła II w Łęcznej. Jego właścicielem jest powiat łęczyński.

Po zakończeniu termomodernizacji władze starostwa nazwały ten budynek "Uskok", na cześć kpt. Zdzisława Brońskiego, związanego z powiatem łęczyńskim, jednego z najbardziej znanych dowódców partyzanckich podziemia antykomunistycznego na Lubelszczyźnie (nosił pseudonim "Uskok").

Aby ułatwić osobom z niepełnosprawnościami dostęp m. in. do urzędu pracy i skarbówki w "Uskoku" zainstalowano zewnętrzną windę, której budowę dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Jednak, jak wspominały osoby pracujące w "Uskoku", winda działała jedynie przez pierwszych kilka tygodni, a później na dobre kilka miesięcy została wyłączona z użytku.

W dodatku w dzień naszej rozmowy z tymi osobami (12 kwietnia) w windzie zacięła się kobieta, która załatwiała tam sprawy.

Jeszcze tego samego dnia zarówno starostę Krzysztofa Niewiadomskiego, jak i wicestarostę prosiliśmy o kontakt telefoniczny, by spytać m. in. o to, czy korzystanie z tej windy jest bezpieczne.

Gdy na tę prośbę nie odpowiedzieli, wysłaliśmy staroście pytania na maila. Odpowiedź przyszła po dwóch tygodniach.

Dlaczego zatem przez długi czas winda nie działała? "Jeden z elementów urządzenia dla osób niepełnosprawnych znajdującego się w budynku USKOK, al. Jana Pawła II 95 w Łęcznej, nie działał poprawnie. Zgłoszono reklamację, która została uwzględniona" – odpowiedział wicestarosta Michał Pelczarski.

Jaki był powód zatrzymania się windy w czasie jazdy w środę, 12 kwietnia? "Niewłaściwa eksploatacja przez użytkownika – wciśnięcie przycisku STOP" - wyjaśnił wicestarosta, który dodaje, że po tym zdarzeniu dokonano przeglądu windy i zapewnia, że można z niej bezpiecznie korzystać.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy