Reklama

Reklama

Łęczna: Zniszczył groby. Do aresztu nie poszedł

Opublikowano: 14 stycznia 2021 13:28
Autor: kk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

informacje-leczynskie 34-letni Marcin M., który zdewastował 25 grobów na cmentarzu parafialnym w Łęcznej w sądzie będzie odpowiadał z wolnej stopy. Prokuratura zastosowała wobec sprawcy dozór policyjny.

Reklama

Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury w środę. – Zgodnie z zastosowanym środkiem zapobiegawczym musi on dwa razy w tygodniu stawiać się w łęczyńskiej komendzie. Ma on także zakaz wstępu i przebywania na cmentarzu – informuje asp. Magdalena Krasna, rzeczniczka policji w Łęcznej.

Przypomnijmy, że 34-letni łęcznianin zdewastował groby w nocy z ubiegłego czwartku na piątek (7-8 stycznia). W około połowie zniszczonych nagrobkach spoczywają dzieci. W większości pomników mężczyzna poprzesuwał płyty, a w kilku je połamał, a także uszkodził fundamenty, powodując straty na ponad 13 tysięcy zł.

O ujęciu sprawcy policja poinformowała we wtorek. – Mężczyzna przyznał się do winy. Powiedział, że wcześniej pił alkohol. Stwierdził, że nie wie, dlaczego uszkodził groby – mówi asp. Krasna.

Policjanci przedstawili Marcinowi M. zarzut zniszczenia mienia, znieważenia miejsca spoczynku i wybryk chuligański, a także kradzież z włamaniem do budynku.

Ze względu na to, że do jego czynów doszła ta kradzież, mężczyźnie grozi 10 lat więzienia, ale kara może zostać powiększona o połowę, bo łęcznianin dopuścił się czynu chuligańskiego, a ponadto działał w warunkach recydywy.

W przeszłości bowiem siedział w więzieniu za kradzieże.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 5 dni temu | ocena +1 / -0

    Danuta

    "Stwierdził, że wie, dlaczego uszkodził groby" - czy ktoś czyta artykuły przed wstawieniem ich na stronę?