Reklama

Reklama

Do jednej z naszych parafii przyszedł w ub. roku. Teraz został dziekanem dekanatu łęczyńskiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Ks. Andrzej Majchrzak, nowy dziekan dekanatu łęczyńskiego

Do jednej z naszych parafii przyszedł w ub. roku. Teraz został dziekanem dekanatu łęczyńskiego - Zdjęcie główne

foto Ks. Andrzej Majchrzak, nowy dziekan dekanatu łęczyńskiego

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik mianował dziekanów i wicedziekanów w poszczególnych dekanatach Archidiecezji Lubelskiej. Ich kadencja potrwa od 2022 do 2027 roku.

Reklama

Zmiany mają związek z z zakończeniem aktualnej kadencji i dokonano ich po odbyciu konsultacji z kapłanami w poszczególnych dekanatach.

W dekanacie łęczyńskim doszło do zmiany, bo wieloletniego dziekana ks. Stefana Misę, proboszcz Parafii św. Józefa w Łęcznej zastąpił ks. Andrzej Majchrzak, który kieruje Parafią św. Marii Magdaleny w Łęcznej. Wicedziekanem pozostaje ks. Andrzej Sulowski, proboszcz Parafii Wniebowzięcia NMP w Milejowie.

Ks. Majchrzak jest proboszczem Parafii św. Marii Magdaleny w Łęcznej od połowy 2021 r. Objął tę funkcję po tym jak na emeryturę przeszedł wieloletni proboszcz tej parafii, ks. Janusz Rzeźnik.

W latach 2006-2016 nowy dziekan kierował Parafią pw. św. Anny w Lubartowie, a później Parafią pw. Miłosierdzia Bożego w Chełmie.

- Dziekan jest kapłanem, który stoi na czele dekanatu (jednostki administracyjnej w Kościele katolickim składającym się z kilku sąsiednich parafii). Mianuje go biskup diecezjalny po wysłuchaniu zdania kapłanów pełniących posługę w danym dekanacie. Do zadań dziekana należy między innymi promowanie i koordynowanie w ramach dekanatu wspólnej działalności duszpasterskiej, czuwanie nad sprawowaniem liturgii, prowadzeniem ksiąg parafialnych i zarządem dobrami parafii, czuwanie nad formacją kapłańską oraz otaczanie troską kapłanów dekanatu w ich życiu i posłudze – informuje Archidiecezja Lubelska.

Dekanat łęczyński obejmuje 12 parafii.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy