Reklama

Reklama

Łęczyński Odyniec Kultury dla Chóru Cordi Est

Opublikowano:
Autor:

Łęczyński Odyniec Kultury dla Chóru Cordi Est  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Nagroda burmistrza Łęcznej za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury „Łęczyński Odyniec Kultury” została przyznana Chórowi Cordi Est. Nagroda jest wyrazem uznania dla wieloletniej działalności i popularyzacji muzyki.

Reklama

Piętnastoletnia działalność zespołu obejmuje organizację i uczestnictwo w ponad 150 koncertach na terenie miasta Łęczna, Lublina i całego województwa lubelskiego.

Do najważniejszych należą Koncerty Adwentowe (Kościół Rektoralny - Lublin), "Bliżej Żłóbka" (m. in. Archikatedra Lubelska), Ars Chori (Archikatedra Lubelska), Śpiewanie u św. Antoniego (Kościół św. Antoniego w Lublinie) i Diecezjalne Dni Muzyki Chóralnej.

Oprócz udziału w cyklicznych wydarzeniach artystycznych nagrodzony chór uczestniczy w oprawach mszy podczas całego roku liturgicznego oraz organizuje koncerty kolędowe, wielkopostne, maryjne i patriotyczne w powiecie łęczyńskim.

W 2017 roku Chór zdobył trzecie miejsce w konkursie Cantantes Lublinensis. Dwa lata później wziął udział w Koncercie Muzyki Filmowej w Filharmonii Lubelskiej. Chór współpracuje z Polskim Związkiem Chórów i Orkiestr.

Repertuar chóru obejmuje ponad 200 utworów o tematyce religijnej i świeckiej. Zespół propaguje muzykę chóralną kompozytorów polskich i zagranicznych – Henryka Mikołaja Góreckiego, Józefa Świdra, Mariana Sawy, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Jana Sebastiana Bacha.

Cordi est sięga również po utwory polskich kompozytorów młodego pokolenia: Piotra Jańczaka i Marcina Obuchowskiego.

Łęczyński chór współpracuje z pianistą Piotrem Selimem i kontratenorem Piotrem Olechem.

Uhonorowanie Chóru Cordi Est nagrodą burmistrza Łęcznej „Łęczyński Odyniec Kultury” stanowi docenienie wieloletniej działalności na rzecz upowszechniania muzyki chóralnej, ale też uznanie dla pracy i zaangażowania członków zespołu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy