Reklama

Reklama

Ludwin przyjął ok. 40 uchodźców. Wójt w drodze do Ukrainy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: gm. Ludwin

Ludwin przyjął ok. 40 uchodźców. Wójt w drodze do Ukrainy  - Zdjęcie główne

Ludwin - widok z lotu ptaka | foto gm. Ludwin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Około 40 Ukraińców, którzy uciekli przed wojną przebywa na terenie gminy Ludwin. W najbliższym czasie dojadą tu kolejne grupy uchodźców, dla których miejsca noclegowe powstały w remizie OSP w Kaniwoli i nad szkołą w Ludwinie. Tymczasem wójt Andrzej Chabros jedzie do partnerskiego Ustiługa ze środkami pierwszej pomocy.

Reklama

Uchodźcy z Ukrainy spędzili już noc w gminie Ludwin.

- Są to głównie kobiety z dziećmi i osoby starsze. Część z tych osób chce zostać na dłużej, niektórzy chcą przemieszczać się w głąb kraju. – informuje Andrzej Chabros, wójt gminy Ludwin.   

- W pomoc zaangażowały się wszystkie jednostki OSP z terenu naszej gminy. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują dla uchodźców posiłki. Jutro do uchodźców przyjadą tłumacz i psycholog. Pomaga wielu wolontariuszy, a rodziny z naszej gminy deklarują przyjęcie uchodźców w swoich domach – dodaje.

Pomoc zadeklarował także dyrektor szpitala w Łęcznej, Krzysztof Bojarski. Lecznica jest przygotowana na przyjęcie na SOR i do ambulatorium obywateli Ukrainy, którzy będą wymagali pomocy medycznej.

Dziś prowadzone są zbiórki przez OSP z terenu gminy Ludwin oraz Koła Gospodyń Wiejskich. - Bardzo prosimy o pomoc dla Ukrainy, zbierane są środki higieniczne, artykuły pierwszej pomocy, żywność z długim terminem przydatności do spożycia, koce, pościel itp. - mówią organizatorzy zbiórki. 

Wójt Ludwina razem z druhem OSP Zezulin Tomaszem Stachurą są właśnie w drodze do Ustiługa, miasta partnerskiego Ludwina.  Wiozą dużą ilość środków pierwszej pomocy i dezynfekcyjnych, o które prosił mer Wiktor Poliszczuk. W jego mieście jest spokojnie, ale tamtejszy szpital przyjmuje już rannych w starciach wojennych.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „Û OSPDRATÃW Gminie Ludwinie 1 1929 OSP KANIWOLA KGW DĄBROWA ROZPOCZYNAMY WSPÓ“LNĄ ZBIÓ“RKĘ PRODUKTÓW DLA SĄSIADÓ“W UCIEKAJĄCYCH PRZED ROSYJSKĄ AGRESJĄ. ZBIERAMY ARTYKUŁY SPOŻYWCZE, ARTYKUŁY HIGIENICZNE ŚRODKI CZYSTOŚCI. MIEJSCA ZBIÓREK: REMIZA OSP LUDWIN REMIZA OSP DRATÓW REMIZA OSP KANIWOLA REMIZA OSP CZARNY LAS REMIZA OSP NOWA JEDLANKA ŚWIETLICA SOŁECKA ZEZULIN DRUGI U PRZEWODNICZĄCEJ KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH W DĄBROWIE CZAS ZBIÓRKI NIEDZIELA 27.02.22 W GODZ.: 15.00 17.00”

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy