Reklama

Reklama

Ludwin: Radni nie wygasili mandatu przewodniczącego Wojciecha Szymańskiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ludwin:  Radni nie wygasili mandatu przewodniczącego Wojciecha Szymańskiego - Zdjęcie główne

Wojciech Szymański jest radnym od 20 lat

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Niespodzianki nie było. Zdecydowaną większością głosów radni gminy Ludwin obronili mandat swojego przewodniczącego. Do jego wygaszenia radę wezwał wojewoda. A wszystko przez zakupy, jakich gmina dokonywała w Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska zarządzanej przez przewodniczącego rady.

Reklama

Głosowanie nad uchwałą w sprawie wygaszenia mandatu przewodniczącego Wojciecha Szymańskiego miało miejsce na sesji w czwartek, 10 listopada.

Na wstępie przewodniczący poinformował, że nie weźmie udziału w głosowaniu, ponieważ dotyczy ono jego osoby.

W czasie dyskusji nad uchwałą do sprawy zakupów w GS-ie odniósł się wójt Andrzej Chabros.

- Zakupy w Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Ludwinie były czynione od wielu lat przez upoważnionych pracowników gminy. Były to zakupy incydentalne i wynikające z bieżących potrzeb naprawy czy usuwania usterek realizowanych przez naszych pracowników i ekip remontowych – informował wójt Chabros, który dodał, że pracownicy gminy robili te zakupy na normalnych warunkach, czyli stojąc w kolejkach z innymi klientami sklepu prowadzonego przez GS.

Chabros przypomniał, że zgodnie z jego zarządzeniem pracownicy mogą dokonywać drobnych zakupów w wybranym przez siebie sklepie, ale po zbadaniu ceny w innych miejscach.

- Większym kosztem byłby dojazd do kolejnego miejsca zakupu niż czasami wartość tego zakupu. Przytoczę, że to były przeważnie gwoździe, sznurki, koło od taczki, worek cementu – poinformował wójt Chabros, zaznaczając, że całe palety cementu gmina kupuje w hurtowniach budowlanych, gdzie jest najtaniej.

(...)

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - LINK

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy