Reklama

Reklama

Ludwin: Wojewoda wygasił mandat Wojciecha Szymańskiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ludwin: Wojewoda wygasił mandat Wojciecha Szymańskiego - Zdjęcie główne

Wojciech Szymański jest radnym od 2002 r. Już wtedy był członkiem zarządu GS "Samopomoc Chłopska" w Ludwinie, obecnie jest jej prezesem

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Radny rady gminy zobowiązany jest dokonać wyboru między sprawowaniem mandatu radnego a zarządzaniem działalnością gospodarczą prowadzoną z wykorzystaniem mienia gminy, w której uzyskał mandat - stwierdził wojewoda Lech Sprawka i wydał zarządzenie zastępcze stwierdzające wygaśnięcie mandatu Wojciecha Szymańskiego, wieloletniego radnego i przewodniczącego Rady Gminy Ludwin.

Reklama

- Po przeprowadzeniu postępowania wyjaśniającego ustaliłem, że radny Rady Gminy Ludwin Pan Wojciech Szymański pełni funkcję Prezesa Zarządu Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" w Ludwinie, która prowadzi działalność gospodarczą z wykorzystaniem mienia Gminy Ludwin - poinformował wojewoda lubelski Lech Sprawka, który w grudniu wydał zarządzenie zastępcze stwierdzające wygaśnięcie mandatu wieloletniego przewodniczącego Rady Gminy LudwW uzasadnieniu wojewoda podkreślił, że ustawa o samorządzie gminnym zabrania prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której radny uzyskał mandat, a także zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności.

Aby nie osłabiać zaufania wyborców

I dodał, że w takim wypadku radny ma obowiązek albo zrzec się mandatu, albo zaprzestać np. handlu z gminą w ciągu trzech miesięcy od złożenia ślubowania. Jeśli tego nie zrobi, mandat powinna wygasić mu rada.

(...)

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - LINK

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy