Reklama

Reklama

Łęczna: Mieszkańcy chcą skwerku im. Krystyny Borkowskiej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM Łęczna

Łęczna: Mieszkańcy chcą skwerku im. Krystyny Borkowskiej - Zdjęcie główne

Krystyna Borkowska zmarła 22 lutego 2022 r., w wieku 70 lat. Była radną miejską czterech kadencji, a przez trzy, w latach 2006-2018 pełniła funkcję przewodniczącej rady. Zawodowo związana była z Lubelskim Węglem Bogdanka, gdzie pracowała jako zastępczyni dyrektora ds. ekonomiczno-finansowych i główna księgowa | foto UM Łęczna

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Grupa mieszkańców Łęcznej wnioskuje o nadanie nowemu skwerkowi na Starym Mieście imienia śp. Krystyny Borkowskiej, zmarłej przed rokiem wieloletniej przewodniczącej Rady Miejskiej w Łęcznej i wiceprezes Lubelskiego Węgla Bogdanka.

Reklama

Działała dla dobra mieszkańców

Wieloletnia przewodnicząca Rady Miejskiej w Łęcznej i wiceprezes Lubelskiego Węgla wychowała się niedaleko tego skwerku, na tzw. "psiej górce".

Teraz do przewodniczącego Rady Miejskiej w Łęcznej wpłynął wniosek podpisany przez 38 mieszkańców miasta, którzy proponują, by skwerek nosił imię śp. Krystyny Borkowskiej.

"Pani Krystyna Borkowska była długoletnim pracownikiem i wieloletnim członkiem Zarządu L.W. Bogdanka, którą to funkcję potrafiła pełnić również dla dobra mieszkańców naszej Gminy i Powiatu Łęczyńskiego poprzez hojne wsparcie m.in. budowy szpitala w Łęcznej czy modernizacji Centrum Kultury w Łęcznej i wielu innych inicjatyw, których realizacja nie byłaby możliwa bez dofinansowania LW Bogdanka" - piszą mieszkańcy w swoim wniosku.

Rodowita łęcznianka

I dodają, że śp. Krystynę Borkowską cechowała wysoka kultura osobista, pracowitość i rzetelność w realizacji powierzonych zadań i że była profesjonalistką w tym, czego się podejmowała.

"Większość z Państwa zapewne wie, że była rodowitą łęcznianką; urodziła się w Łęcznej i przez znaczną część życia zamieszkiwała przy ul. Lubelskiej w domu, zlokalizowanym w sąsiedztwie tegoż skweru (ten dom jest tam nadal)" - przypominają mieszkańcy w piśmie do radnych.

Wnioskodawcy podsumowują: "W naszej ocenie, wszystkie te okoliczności, przemawiają za nadaniem Jej imienia temu miejscu w dowód wdzięczności za Jej zaangażowanie w działalność na rzecz naszego Miasta i Gminy".

Teraz tematem zajmą się radni w czasie obrad komisji, a później na sesji.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy